Nahoru

Výlet za zvířaty Třeboňska

Výlet za zvířaty Třeboňska

14. únor 2019

Už se Vám někdy stalo, že jste na výletě v přírodě našli zraněné zvíře nebo zdánlivě opuštěné mládě? Věděli byste, co v takovém případě dělat? Jestli si tak úplně nejste jisti, tak pro vás má náš dubový skřítek tip na super výlet, kde se to dozvíte a ještě se setkáte se spoustou zvířat třeboňské přírody.

Milda Dubulík doporučujeV Třeboni totiž máme Záchrannou stanici pro divoce žijící zvířata, kde vám poradí, co dělat, když v přírodě najdete zraněné zvířátko. A nejen to! Stanice se otevírá každému, kdo chce navštívit a podpořit její zvířecí obyvatele.

Tak vezměte rodiče, prarodiče, paní učitelku, prostě kohokoliv, kdo má rád zvířata, a přijďte se seznámit s krkavci Péťou a Pepinou, volavkou Anežkou,  puštíkem Bíbou, lišákem Áronem, čápem Čendou, veverkami a dalšími zvířaty, která se do stanice dostala kvůli svému zranění.

Hlavním posláním záchranné stanice totiž je postarat se o zraněná zvířata nebo opuštěná mláďata a pomoct jim vrátit se zpět do přírody. To se u většiny zvířat podaří, ale některá z nich jsou poraněná tak vážně, že jim zůstávají trvalé následky, a tak se stanice stává jejich novým domovem.

Příběhy stálých zvířecích obyvatel stanice i řadu dalších zajímavostí o zvířatech přírody Třeboňska se můžete dozvědět od května do září na pravidelných komentovaných prohlídkách pro veřejnost.

Ale to není zdaleka všechno, ve stanici se toho děje mnohem více. Zaměstnanci stanice jezdí do škol a školek vyprávět dětem o zvířatech, provázejí je na terénních exkurzích a v průběhu roku se ve stanici konají zajímavé akce, například výstavy nebo letní příměstské tábory pro děti.

Všechny důležité informace o stanici, včetně otevírací doby, termínů komentovaných prohlídek i dalších akcí najdete na webových stránkách Českého nadačního fondu pro vydru, který stanici provozuje.

DSC_0845DSC_1345DSC_0909