Nahoru

Poklady přírody České republiky

Poklady přírody České republiky je nová publikace, kterou vydala Agentura ochrany přírody krajiny České republiky. Čtenáře seznamuje s rozmanitostí naší přírody.

Poklady přírody České republikyObrazová publikace  je inspirativním vhledem do naší přírody. V knize čtenář nalezne kompletní přehled a seznam chráněných krajinných oblastí, národních parků, národních přírodních rezervacích a národních přírodních památek doplněný zdařilými fotografiemi.

 

Nejkrásnější výletyPrůvodce, který je inspirací pro Vaše cesty do přírody, nabízí padesát tipů na výlety pro pěší i cyklisty  po 24 chráněných krajinných oblastí.  

V průvodci naleznete mapu s vyznačením trasy a její slovní popis, zajímavosti ze světa zvířat a rostlin, které byste na svých cestách mohli potkat a taky se dozvíte proč je potřeba  o zdejší přírodu pečovat, aby zůstala krásná a ekologicky co nejstabilnější.

Publikace jsou k dostání v knihovně AOPK ČR, Kaplanova 1931/1, 148 00 Praha 11 - Chodov,  v otevřených domech přírody a v informačních střediscích.