Nahoru

Originální suvenýry

Originální suvenýry

Domy přírody prodávají nové suvenýry, které pomáhají přírodě. Část výtěžku z prodeje suvenýrů se značkou České parky je totiž určena přímo na konkrétní akce na ochranu přírody v regionu, část pak podpoří přímo Domy přírody.

"Pomáhejme přírodě stylově - kupte si něco hezkého pro sebe a udělejte dobrý skutek pro přírodu"

 V první fázi se do projektu České parky zapojí Dům přírody Českého ráje, Dům přírody Moravského krasu a Dům přírody Žďárských vrchů.

Návštěvníci si nyní mohou zakoupit kvalitní trička, mikiny a termosky s ilustrací maskota Domu přírody. V případě Českého ráje je to sokol stěhovavý, Žďárských vrchů skorec vodní a v Moravském krasu netopýr velký. 

Zakladatelem projektu České parky je Filip Molčan, sociální podnikatel, ale i dobrovolný strážce přírody v národním parku České Švýcarsko. Návštěvníci tak mohou svou pomoc nasměrovat přímo na místa, která mají rádi, jelikož významná část výtěžku z prodeje suvenýrů je věnována právě na ochranu přírody.  Projekt záštitou Ministerstva životního prostředí podpořila ministryně Ing. Bc. Anna Hubáčková. 

Milovníci české přírody a krajiny se tak mohou zapojit do pomoci prostřednictvím nákupu suvenýrů přímo v Domech přírody a nebo na e-shopu www.ceskeparky.cz

Termoska se skorcem vodním pro CHKO Žďárské vrchy