Nahoru

Stezka zdraví

Stezka zdraví

27. srpen 2015

Zvu vás na příjemnou procházku nejbližším okolím města, při které si můžete trochu protáhnout tělo! Třeboňská Stezka zdraví měří necelé 4 kilometry a tvoří okruh, který začíná a končí na parkovišti za Hradeckou bránou.

Začátek Stezky zdraví najdete u parkoviště za Hradeckou bránou. Na stezce budete potkávat informační panely, které vás seznámí s našimi druhy druhy dřevin. Můžete si taky otestovat svou tělesnou zdatnost na sportovně-herních prvcích z akátového dřeva.

AKT_stezka zdraví

Nejdřív vás stezka povede kolem Zlaté stoky, umělého vodního kanálu, který spojuje spoustu rybníků na Třeboňsku. Zlatou stoku vyměřil a nechal postavit moc chytrý pán, rybníkář Štěpánek Netolický. Je to už čtyřista let, ale stoka pořád funguje a voda, která tudy teče, pomáhá rybníkům udržovat vodní hladinu. Zlatá stoka je nejdůležitější a taky nejdelší vodní kanál na Třeboňsku. Ale vy na Stezce zdraví potkáte ještě dvě další stoky!

Kolem stezky je příjemný stín a cestou uvidíte zákoutí původních třeboňských hradeb s půlkulatými obrannými věžemi. A taky zadní část pivovaru Regent, který stojí hned za hradbami. Půjdete také kolem bývalého Schwarzenberského seníku, kam už se ale dlouhá léta žádné seno neukládá. Je opravený a přestavěli ho na penzion. Od něj budete pokračovat Šustovou alejí přes Mokré louky a dojdete k zaniklému rybníku Hrádeček, kde stojí Krčínův dub. To je můj kamarád a tak ho nezapomeňte ode mne pozdravovat! Určitě bude rád.

Od mého dubového přítele půjdete podél Podbřežanské stoky až na místo, kde potkáte žlutou turistickou značku. Tam odbočíte a budete pokračovat podél další stoky, které se říká Černá a ta vás dovede k zahrádkářské kolonii na předměstí Třeboně. Kdybyste odjížděli z Třeboně vlakem, mohli byste jít po žluté značce k vlakové zastávce Třeboň - Lázně, ale jestli se vracíte do města, pokračujte po stezce až k parkovišti u Hradecké brány. To je místo, odkud jste vyšli a kde Stezka zdraví také končí.

mokre louky