Nahoru

Aktivní zóna v parku u Aurory

Aktivní zóna v parku u Aurory

18. únor 2019

Aktivní turistická zóna u Světa vznikla v roce 2018 v lázeňském parku. Náš průvodce pro děti, skřítek Milda Dubulík, vás zve na zdejší hřiště pro malé i velké. A kdyby vás náhodou na procházce překvapil déšť, součástí zóny je i příjemné odpočívadlo, kde se můžete schovat nebo si udělat malý piknik.

Lázeňský park Aurora je také výchozím místem pěší naučné stezky Okolo Světa, a proto můžete návštěvu aktivní zóny rovnou spojit s procházkou kolem rybníka Svět.

A na co se tedy můžete těšit? Hned na začátku parku kousek od informační tabule se nachází přírodní dětské hřiště. Zde na vás čekají různé prolézačky, houpačky a jiné herní prvky z přírodních materiálů. Mě nejvíc bavilo lezení po pavoučí síti, která vypadá jako opravdová pavučina! A pokud vás šplhání, plazení, lezení, prolézání a přelézání unaví, můžete si zde odpočinout, hřiště totiž zároveň slouží také jako odpočívadlo.

O kousek dál byl vystavěn Fitpark, tedy takové hřiště pro seniory, aby si třeba i vaši dědečkové nebo babičky mohli protáhnout tělo. Přístroje jsou určeny především pro dospělé, proto, pokud si je chcete vyzkoušet, tak jen pod dohledem rodičů.

Smyslové hřiště, které se nachází hned vedle naučné stezky, prověří vaše znalosti přírody. Ale nemusíte se ničeho obávat. Naopak je to velká zábava. Při porovnávání jednotlivých druhů dřevin pomocí zraku, hmatu nebo sluchu si procvičíte smysly. Taky se zde naučíte odhadovat stáří stromů podle letokruhů a dozvíte něco nového o ptácích v naší přírodě. A pokud chcete zjistit, co je to „šeptanda“ nebo si ji dokonce vyzkoušet, máte jedinečnou příležitost. Ale víc vám už neprozradím, vypravte se tam sami, určitě se vám tam bude líbit stejně tak jako mně.

aktivn-turistick-z-na-u-sv-ta-web