Nahoru

Pobytové programy

Programy se uskuteční v prostorech Ekocentra Karpaty v Nové Lhotě, okres Hodonín, Jihomoravský kraj v oblasti CHKO Bílé Karpaty.

TERMÍNY
Středisko pracuje celoročně. Program zajišťujeme od pondělí do pátku. Vzhledem ke značnému zájmu o některé termíny, doporučujeme včasnou rezervaci.

CENA
Stravné: 245,- Kč
Ubytování: 310,- Kč za noc/žáka
Program: 250,- Kč za žáka
Pedagogický doprovod pro skupinu zdarma (max. 2 osoby)

KAPACITA
Doporučený počet žáků je 15 - 25. Nižší či vyšší počty je nutno konzultovat předem.
Pobyty budou zajištěny na základě závazné objednávky. Platba je možná v hotovosti nebo bankovním převodem proti námi vystavené faktuře.

UBYTOVÁNÍ – Nová Lhota - Na faře; interiér k nahlédnutí zde
STRAVOVÁNÍ veškolní jídelně, která je 100 m od fary a Ekocentra Karpaty
PROGRAM probíhá v Ekocentru Karpaty na území CHKO Bílé Karpaty; více o ekocentru zde

V obci Nová Lhota se nachází obchod se smíšeným zbožím, hřiště, Hotel Háj, lyžařský svah, značené běžecké trasy, naučná stezka Javořinská. Z níže uvedené nabídky si můžete vybrat program, který vás zaujal.

Podrobnější informace o pobytech a rezervace termínů telefonicky nebo na emailu (viz. kontakt).

Tajemství louky

Výukový program nás zavede na místa bělokarpatských luk, kde se naučíme poznávat základní druhy rostlin a živočichů. Pochopíme roli člověka při vzniku a vývoji luk. Zvládneme základní činnosti související s péčí o louky a povzbudí¬me vnímání estetických hodnot luční krajiny

Neztrácejme půdu pod nohama

Kde se vzala půda a kdo ji potřebuje k životu? Společně prozkoumáme, z čeho se půda skládá a z čeho vzniká. Objevíme tajuplný svět podivných tvorů žijících pod zemí. Poukážeme na jejích důležitost pro půdu. Upozorníme na současné ohrožení půdy a možnosti její ochrany.

Karpaty na dlani

Výukový program vám představí jedno z největších pohoří v Evropě, které je výjimečné svou biologickou rozmanitostí. Zaměřuje se na jednotlivé biotopy a hlavní skupiny organismů, které v nich žijí na tradiční architekturu a hospodaření.

Lesní hospodář

Prohledáme všechna lesní patra, abychom zjistili, kdo se v nich ukrývá. Zahrajeme si na kůrovce a pochopíme, čím se liší hospodářský les od přirozeného. Přijdeme na to, že les potřebují nejen zvířata a člověk, ale i krajina.

Společně objevme vodní svět

Žáci se stanou po dobu programu vědci, kteří zkoumají jedinečnost vody. Seznámí se s významem vody pro život. Na základě vlastního pozorování přijdou na to, co voda dokáže.