Nahoru

Hanácké skanzen Příkazy a Dům přírody

Hanácké skanzen Příkazy a Dům přírody

průběh trvání 6 hodin pěší trasa dopoledne minimální, odpoledne 1 km cena 220 Kč/os zahrnuje vstupné do Hánáckého skanzenu, zážitkovou prohlídku přírodní galerie a oběd (menu dle domluvy) počet účastníků 18–50 (při počtu 40 a více program ve dvou skupinách) Hanácké skanzen Příkazy Prohlídka tradičního hanáckého statku. Nahlédnete do světnice nebo vybavené kuchyně a skrze ně také do života Hanáků z přelomu 19 a 20 století. Zajdete si prohlédnout unikátní špaletové stodoly s tradičními zemědělskými stroji. Odvážnější mohou vzít do ruky cep nebo vyzkoušet fukar na třídění obilí. Další mohou posedět s kávou na hanáckém dvorku. Přijďte se poučit nebo dokonce zavzpomínat na dětství.       Zážitková prohlídka přírodní galerie Dům přírody Litovelského Pomoraví je unikátní galerie v přírodě a přírodní hřiště v Horce nad Moravou. Budeme vám vyprávět příběh této galerie v přírodě a přiblížíme jak uvažovali autoři staveb.  Upozorníme na pozoruhodné detaily. Vzpomeneme na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořili František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar, Marcel Hubáček a další.   

průběh

  • trvání 6 hodin (prohlídka hanáckého skanzenu, oběd, přestávka, komentovaná prohlídka galerie v přírodě)
  • pěší trasa dopoledne minimální, odpoledne 1 km
  • cena 220 Kč/os zahrnuje vstupné do Hánáckého skanzenu, zážitkovou prohlídku přírodní galerie a oběd (menu dle domluvy)
  • počet účastníků 18–50 (při počtu 40 a více program ve dvou skupinách)

Hanácké skanzen Příkazy
Prohlídka tradičního hanáckého statku. Nahlédnete do světnice nebo vybavené kuchyně a skrze ně také do života Hanáků z přelomu 19 a 20 století. Zajdete si prohlédnout unikátní špaletové stodoly s tradičními zemědělskými stroji. Odvážnější mohou vzít do ruky cep nebo vyzkoušet fukar na třídění obilí. Další mohou posedět s kávou na hanáckém dvorku. Přijďte se poučit nebo dokonce zavzpomínat na dětství.

dvur hasicska_strikacka_1 kuchyne mlaticka skanzen svetnicka

Zážitková prohlídka přírodní galerie

Dům přírody Litovelského Pomoraví je unikátní galerie v přírodě a přírodní hřiště v Horce nad Moravou. Budeme vám vyprávět příběh této galerie v přírodě a přiblížíme jak uvažovali autoři staveb.  Upozorníme na pozoruhodné detaily. Vzpomeneme na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořili František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar, Marcel Hubáček a další.

IMG_3653 hora celek lesní chrám1