Nahoru

Genius pocit: dvě romantické krajiny v jednom dnu

Genius pocit: dvě romantické krajiny v jednom dnu

Procházka přírodní galerií Domu přírody doplněná návštěvou zapomenuté komponované krajiny kolem Nových Zámků. Podíváme se jinýma očima na známá místa kolem zámku v okolí Mladečských jeskyní a zkusíme si představit krajinu jak o ní přemýšleli krajinní architekti před dvěma sty lety. Novozámecký park nám poskytne kontext pro hlubší pochopení smyslu galerie Domu přírody Litovevelského Pomoraví.

průběh

  • trvání 7 hodin (dopolední výlet, oběd, přestávka, komentovaná prohlídka)
  • pěší trasa 3 km dopoledne +1 km odpoledne, lze přizpůsobit
  • cena 270 Kč/os zahrnuje služby průvodce po celý den a oběd (menu dle domluvy)
  • počet účastníků 18–50, nad 40 účastníků program se dvěma průvodci

Novozámecký romantický areál

Anglický romantický park v Nových Zámcích vystavěli Lichtenšteinové na přelomu 18. a 19. století. Podoba areálu vznikla podle záměru stejných tvůrců, kteří vytvářeli známější a rozsáhlejší prostor v Lednicko – Valtickém areálu. Přestože byl park u Nových Zámků drobnější a je také méně zachovalý, každého návštěvníka překvapí, s jakou silou romantické stavby dodnes působí. Procházka po tomto areálu patří i dnes k největ ším zážitkům při putování jedinečnou přírodou Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví.

čertův most templ IMG_4438 vstup do jeskyně podkova nové zámky - ferdinand runk IMG_4454

Zážitková prohlídka přírodní galerie

Dům přírody Litovelského Pomoraví je unikátní galerie v přírodě a přírodní hřiště, otevřené v Horce nad Moravou. Budeme vám vyprávět příběh galerie v přírodě a přiblížíme jak uvažovali autoři staveb.  Upozorníme na pozoruhodné detaily. Vzpomeneme na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořili František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar, Marcel Hubáček a další.

IMG_3653 hora celek lesní chrám1