Nahoru

Zážitková prohlídka a výlety

Zážitková prohlídka galerie v přírodě

Zážitková prohlídka galerie v přírodě

Budeme vám vyprávět příběh galerie v přírodě. Přiblížíme jak uvažovali autoři staveb a možná i jejich předchůdci, budovatelé romantických areálů. Upozorníme na pozoruhodné detaily. Vzpomeneme na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořili František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar, Marcel Hubáček a další.

Genius pocit: dvě romantické krajiny v jednom dnu

Genius pocit: dvě romantické krajiny v jednom dnu

Procházka přírodní galerií Domu přírody doplněná návštěvou zapomenuté komponované krajiny kolem Nových Zámků. Podíváme se jinýma očima na známá místa kolem zámku v okolí Mladečských jeskyní a zkusíme si představit krajinu jak o ní přemýšleli krajinní architekti před dvěma sty lety. Novozámecký park nám poskytne kontext pro hlubší pochopení smyslu galerie Domu přírody Litovevelského Pomoraví.

Hanácké Benátky na deltě bez moře

Hanácké Benátky na deltě bez moře

Řeka Morava se na Hané rozlévá do mnoha ramen lidé toho odpradávna využívali, ale také se před silou řeky museli chránit. Procházka královským městem Litovel na pěti (anebo šesti?) ramenech Moravy. Litovelské mlýny a mlynáři. Litovel jako dokonalá vodní pevnost. Proč ještě se Litovli říká Hanácké Benátky a proč jej Jan Čep pojmenoval Sedmimostí. K tomu ještě návštěva fungující vodní elektrárny.

Nejnovější hrad na Moravě

Nejnovější hrad na Moravě

aneb Kterak se bobři v Domu přírody usadili. Prohlídka nejbobrovatěší lokality na Moravě s pojená s komentovanou prohlídkou galerie v přírodě.

Na raftech do Domu přírody Litovelského Pomoraví

Na raftech do Domu přírody Litovelského Pomoraví

Pojďte prožít nenáročnou projížďku na raftu a příběh lužní krajiny vyprávěný v galerii Domu Přírody Litovelského Pomoraví.

Hanácké skanzen Příkazy a Dům přírody

Hanácké skanzen Příkazy a Dům přírody

průběh trvání 6 hodin pěší trasa dopoledne minimální, odpoledne 1 km cena 220 Kč/os zahrnuje vstupné do Hánáckého skanzenu, zážitkovou prohlídku přírodní galerie a oběd (menu dle domluvy) počet účastníků 18–50 (při počtu 40 a více program ve dvou skupinách) Hanácké skanzen Příkazy Prohlídka tradičního hanáckého statku. Nahlédnete do světnice nebo vybavené kuchyně a skrze ně také do života Hanáků z přelomu 19 a 20 století. Zajdete si prohlédnout unikátní špaletové stodoly s tradičními zemědělskými stroji. Odvážnější mohou vzít do ruky cep nebo vyzkoušet fukar na třídění obilí. Další mohou posedět s kávou na hanáckém dvorku. Přijďte se poučit nebo dokonce zavzpomínat na dětství.       Zážitková prohlídka přírodní galerie Dům přírody Litovelského Pomoraví je unikátní galerie v přírodě a přírodní hřiště v Horce nad Moravou. Budeme vám vyprávět příběh této galerie v přírodě a přiblížíme jak uvažovali autoři staveb.  Upozorníme na pozoruhodné detaily. Vzpomeneme na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořili František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar, Marcel Hubáček a další.   

Jsme v kontaktu

Jsme v kontaktu

Prohlídky pro zdravotně postižené.