Nahoru

Na raftech do Domu přírody Litovelského Pomoraví

Na raftech do Domu přírody Litovelského Pomoraví

Pojďte prožít nenáročnou projížďku na raftu a příběh lužní krajiny vyprávěný v galerii Domu Přírody Litovelského Pomoraví.

  • trvání 6 hodin (plavba, oběd, komentovaná prohlídka)
  • Sraz v dopoledních hodinách u Sluňákova v Horce nad Moravou. Alternativně také ve Lhotě nad Moravou, pokud preferujete vlastní dopravu. Program je možné individuálně upravit.
  • cena 3000 Kč/raft–6 osob, zahrnuje plavbu na raftu, zážitkovou prohlídku galerie v přírodě a oběd
  • kapacita 12 osob (2 rafty).

Plavba po Moravě

Řeka Morava protéká lužními lesy Litovelského Pomoraví většinou klidně a pomalu. Lidé tu její břehy moudře nespoutali a tak se při zvýšeném stavu vody rozlévá svobodně v lesích a divoce přetváří své koryto. Řeka ukrajuje z břehů, kácí stromy, pohřbívá jejich kmeny pod nánosy štěrku a občas dokonce změní směr toku. V létě mají osamělá zákoutí řeky zvláštní kouzlo, které voní bahnem. Na březích poletují ocelově modré motýlice, za zatáčkou se zvedne volavka a budete-li pozorní, spatříte vpředu modrý záblesk mizejícího ledňáčka. A pak všudypřítomní bobři. Každá rodina si pečlivě chrání své území a jejich práce je kolem řeky vidět. Bobři hloubí v břehu nory, pečují o své zahrádky a prošlapávají kolem řeky cestičky a skluzavky. Řeka a její obyvatelé vás vždy něčím mile překvapí.

IMG_1765 LP1 LP3 LP5 IMG_4828 LP4

Zážitková prohlídka přírodní galerie

Dům přírody Litovelského Pomoraví je unikátní galerie v přírodě a přírodní hřiště v Horce nad Moravou. Budeme vám vyprávět příběh této galerie v přírodě a přiblížíme jak uvažovali autoři staveb.  Upozorníme na pozoruhodné detaily. Vzpomeneme na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořili František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar, Marcel Hubáček a další.

IMG_3653 hora celek lesní chrám1