Nahoru

Čerchov

Čerchov

Nejvyšší vrchol pohoří Český les.

Hora Čerchov se svou výškou 1.042 m n. m. je nejvyšším vrcholem pohoří Českého lesa, které se táhne od Všerubského průsmyku až k vrcholu Dyleň u Chebu.

Na svazích Čerchova se rozkládá národní přírodní rezervace Čerchovské hvozdy. Jedná se o komplex přirozených horských bučin a zbytku suťových lesů s příměsí jedle bělokoré a smrku ztepilého.

čerchov hřeben_foto Jiří Sladký

Kurzova věž

Vrchol Čerchova byl odedávna turisticky vyhledávanou lokalitou, tudíž se vznikem domažlické organizace klubu českých turisů byla iniciována výstavba rozhledny. Původní třípatrovou dřevěnou stavbu v roce 1905 nahradila kamenná věž, zvaná Kurzova věž.

001_Kurzova rozhledna

Provozní doba Kurzovy věže

červenec, srpen: denně 10.00 - 17.00

květen, červen, září, říjen: soboty, neděle a svátky 10.00 - 17.00

Vstupné 25 Kč

Na Čerchov není povolen vjezd autem, pouze během letní sezóny je možné o víkendech vyjet na vrchol pravidelnou autobusovou linkou z Capartic. Jízdní řád 2020

Na Čerchov se musíte vypravit pěšky/na kole.

Hlavní výstupní bod bývá v Caparticích a odtud po tzv. Stadionce, červená značka, k vrcholu (4 km). Další možnou trasou je modře značená cesta z Pece (4 km). Z Babylonu vede na Čerchov zeleně značená turistická trasa po Vrbatově cestě přes Sokolovu vyhlídku (7km). Z Dolní Folmavy se můžete vydat po žluté trase k České studánce a odtud po modře značené tzv. Hanově cestě dál na vrchol (6,3 km).

Občerstvení na Čerchově - Cafe bistro Čerchov

červenec, srpen: denně 10.00 - 17.00

květen, červen, září, říjen: soboty, neděle a svátky 10.00 - 17.00