Nahoru

Cyklobusem na Čerchov

Cyklobusem na Čerchov

23. červen 2020

Pravidelná autobusová linka až na vrchol hory Čerchov je v provozu každou sobotu, neděli a svátek od června až do konce září.

Cyklobus na Čerchov vyjíždí v celé trase, jede i za hranice.
Autobusová linka na dominantu Chodska, na 1 042 metrů vysoký Čerchov, sveze turisty a cyklisty i v letošním roce. Oproti původním předpokladům to bude v celé trase a linka pojede i za hranice republiky jako v předchozích letech. V provozu je každou sobotu, neděli a svátek až do konce září.
„Letošní mimořádná opatření zamíchala vším, co jsme znali a co bylo ustálené. Nakonec se ale dobrá věc podařila a na Čerchov vyjede náš autobus i letos“, říká ředitel Arrivy Střední Čechy František Soumar a doplňuje: „Už od soboty 13. června pojede stejně jako loni, tedy i za hranice do měst Furth im Wald nebo Waldmünchen“.
Linka pro turisty i cyklisty spojí stejně jako v loňském roce české území a dvě německá města, Furth im Wald a Waldmünchen. Z Capartic jezdí na vrchol Čechov v 10:15, 11:30, 13:14, 15:15 a 16:40. Zpět od rozhledny dolů se vrátí v 10:40, 12:51, 13:29, 15:50 a 17:25.
„Z technických důvodů přepravujeme jen pět kol. Kola totiž nejsou převážena ve vleku za autobusem, ale na zadní části jeho karoserie. Parametry provozu k rozhledně Čerchov to jinak neumožňují. Za odvoz kola zaplatí cyklisté 20 korun,“ uzavírá Soumar.

Jí