Nahoru

Staň se mravencem

Staň se mravencem

6. srpen 2021

Křivoklátsko o.p.s. uspořádalo díky finanční podpoře Středočeského kraje 22. července 2021 pro rodiče s dětmi výukový program „Staň se mravencem“.  

V informačním středisku proběhlo povídání a promítání věnované lesním mravencům včetně skládání puzzle (vývoj mravence, sestavení těla). Následně se rodiny rozdělené do osmi skupin vydaly plnit úkoly na Královskou pěšinu.

Staň se mravencem

Po vyplnění pracovního listu – určení zvířátek (hraček) v krabičkách a jejich zařazení mezi přátele a nepřátele mravenců si týmy vyzkoušely práci průzkumníka a stavění hřišť pro mravenčí kamarády. Dokonce byla nalezena i živá mravenčí královna. Děti byly překvapeny její velikostí. Posledním úkolem pro zpáteční cestu bylo zodpovězení otázek o životě mravenců.

V terénu za mravenci

Účastníci v počtu 10 dospělých (dokonce 2 tatínkové) a 11 dětí od 2 let do 10 ti let, včetně jedné rodiny z Německa zdárně zvládli trasu, splnili všechny úkoly, výborně ve svých rodinných týmech spolupracovali, a hlavně se všichni dozvěděli, jak jsou mravenci užiteční a pomáhají nám v boji proti organismům, které nám způsobují škody a ohrožují naše zdraví (lýkožrout smrkový, klíště). Každý si odnesl na památku medaili a pexeso.