Nahoru

Novinky

Poutní cesta Říp–Blaník vedoucí Berounskem

Poutní cesta Říp–Blaník vedoucí Berounskem

22. únor 2023

Projekt spolku Cesta Česka představuje cestu Říp-Blaník vedoucí Berounskem.  V našem Informačním středisku si můžete zakoupit DENÍK K POUTNÍ CESTĚ ŘÍP – BLANÍK  a  SKLÁDANOU MAPU.

PAMÁTNÉ STROMY BIOSFÉRICKÉ REZERVACE KŘIVOKLÁTSKO

16. listopad 2022

V sobotu 12. listopadu 2022  jako příspěvek k oslavě prvního ročníku „Mezinárodního dne biosférických rezervací“ se uskutečnila exkurze za památnými stromy Křivoklátska pod vedením pracovníků AOPK ČR Ing. Pavla Mouchy a Ing. Josefa Jedličky.  Akce se zúčastnilo 37 lidí.

Tajemství ptačí říše

Tajemství ptačí říše

9. květen 2022

Obecně prospěšná společnost Křivoklátsko, provozvatel Infromačního střediska CHKO Křivoklátsko - Křivoklát ve dnech 1. a 4. dubna uskutečnila, v rámci projektových dnů 7. třídy ZŠ Všeruby, program „Tajemství ptačí říše“.  Tento projekt dotovaný SSEV Pavučina nebyl koncipován jenom pro děti, ale byl uskutečněn jako návod pro učitele přírodních věd, jak učit formou alternativních her.

Mladí grafici z Poodří v Křivoklátě

Mladí grafici z Poodří v Křivoklátě

4. leden 2022

Výstava prací studentů Střední umělecké školy Ostrava, oboru Grafický design, zaměření Grafika a animace v Informačním středisku CHKO Křivoklátsko - Křivoklát začne již 15. ledna a ke zhlédnutí bude do 31. května.

Mlok - náš maskot

Mlok - náš maskot

6. srpen 2021

Naším maskotem a symbolem je mlok skvrnitý.

Džbán - krajina opukových plošin

Džbán - krajina opukových plošin

6. srpen 2021

Výjimečná monografie o krajině, která se nachází v severozápadním okraji Středočeského kraje a v přilehlé části kraje Ústeckého. Kniha o krajině mimořádných přírodních hodnot, do výšky vystupujícího lesnatého celku obklopeného zemědělskou krajinou Podlesí. Džbán je největší opukovou tabulí Čech, kterou eroze rozhlodala do soustavy stolových plošin, ohraničených prudkými svahy.

Staň se mravencem

Staň se mravencem

6. srpen 2021

Křivoklátsko o.p.s. uspořádalo díky finanční podpoře Středočeského kraje 22. července 2021 pro rodiče s dětmi výukový program „Staň se mravencem“.  

Horobraní na Křivoklátsku

Horobraní na Křivoklátsku

20. srpen 2020

Rádi se kocháte výhledem z vrcholků kopců a hor? Máte radost z každého výškového metru, který zdoláte? Dřímá ve vás soutěživý duch? Pak je aplikace Horobraní vaším vysněným společníkem.

Stačí se zaregistrovat, stáhnout aplikaci a vyrazit vzhůru. Za zdolané vrcholy pak získáte body, které vám poslouží ve vyhlašovaných soutěžích.

Dobrovolníci z DB Schenker ČR opět po roce na Křivoklátsku

Dobrovolníci z DB Schenker ČR opět po roce na Křivoklátsku

13. květen 2019

V pátek 3. května 2019 proběhl v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko další dobrovolnický den společnosti DB Schenker Česká republika. Na akci spolupracovala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, RP Střední Čechy, odd. SCHKO Křivoklátsko s Informačním střediskem CHKO Křivoklátsko – Křivoklát, které provozuje Křivoklátsko, o.p.s.

Den Země na Křivoklátsku

Den Země na Křivoklátsku

30. duben 2019

Tradiční připomenutí světového svátku Den Země proběhlo letos v sobotu 20. dubna  vycházkou do Přírodní památky Vraní skála.