Nahoru

Tripper na Křivoklátě

TRIPPER - KŘIVOKLÁT - HON NA LOUPEŽNÍKA

Přijďte do Informačního střediska  CHKO Křivoklátsko v Křivoklátě, zakupte blok s úkoly a získejte poklad.

Více na www.tripper.cz nebo www.is-krivoklat.cz

Stará pověst praví, že do křivoklátských lesů jednou zabloudil i slavný loupežník Babinský. Šuškalo se, že sem přišel ukrýt svůj poklad. Když se to doneslo pánům na Křivoklátě, poslali své nejlepší stopaře, aby Babinského našli, a s nimi své nejodvážnější vojáky, kteří měli Babinského zajmout. Netrvalo dlouho a už Babinského vedli v řetězech na Křivoklát. Loupežníka zavřeli do lidomorny, a protože po dobrém odmítal prozradit, kam naloupené bohatství ukryl, dali ho páni natáhnout na skřipec. Aby získal čas, zalhal, že peníze leží pod třetím vrškem mezi Lány a Křivoklátem, a zatímco páni marně poklad hledali, Babinský se dostal z okovů a z hradu Křivoklát utekl. Ovšem poklad tu zůstal nenalezen.Podaří se ho objevit právě vám?

Mladí grafici z Poodří v Křivoklátě

Mladí grafici z Poodří v Křivoklátě

4. leden 2022

Výstava prací studentů Střední umělecké školy Ostrava, oboru Grafický design, zaměření Grafika a animace v Informačním středisku CHKO Křivoklátsko - Křivoklát začne již 15. ledna a ke zhlédnutí bude do 31. května.

Mlok - náš maskot

Mlok - náš maskot

6. srpen 2021

Naším maskotem a symbolem je mlok skvrnitý.

Džbán - krajina opukových plošin

Džbán - krajina opukových plošin

6. srpen 2021

Výjimečná monografie o krajině, která se nachází v severozápadním okraji Středočeského kraje a v přilehlé části kraje Ústeckého. Kniha o krajině mimořádných přírodních hodnot, do výšky vystupujícího lesnatého celku obklopeného zemědělskou krajinou Podlesí. Džbán je největší opukovou tabulí Čech, kterou eroze rozhlodala do soustavy stolových plošin, ohraničených prudkými svahy.

Staň se mravencem

Staň se mravencem

6. srpen 2021

Křivoklátsko o.p.s. uspořádalo díky finanční podpoře Středočeského kraje 22. července 2021 pro rodiče s dětmi výukový program „Staň se mravencem“.  

Horobraní na Křivoklátsku

Horobraní na Křivoklátsku

20. srpen 2020

Rádi se kocháte výhledem z vrcholků kopců a hor? Máte radost z každého výškového metru, který zdoláte? Dřímá ve vás soutěživý duch? Pak je aplikace Horobraní vaším vysněným společníkem.

Stačí se zaregistrovat, stáhnout aplikaci a vyrazit vzhůru. Za zdolané vrcholy pak získáte body, které vám poslouží ve vyhlašovaných soutěžích.

Dobrovolníci z DB Schenker ČR opět po roce na Křivoklátsku

Dobrovolníci z DB Schenker ČR opět po roce na Křivoklátsku

13. květen 2019

V pátek 3. května 2019 proběhl v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko další dobrovolnický den společnosti DB Schenker Česká republika. Na akci spolupracovala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, RP Střední Čechy, odd. SCHKO Křivoklátsko s Informačním střediskem CHKO Křivoklátsko – Křivoklát, které provozuje Křivoklátsko, o.p.s.

Den Země na Křivoklátsku

Den Země na Křivoklátsku

30. duben 2019

Tradiční připomenutí světového svátku Den Země proběhlo letos v sobotu 20. dubna  vycházkou do Přírodní památky Vraní skála.

Setkání se starosty obcí na území CHKO Křivoklátsko

Setkání se starosty obcí na území CHKO Křivoklátsko

25. duben 2019

Dne 9. dubna 2016 se za účasti zaměstnanců Obecně prospěšné společnosti Křivoklátsko a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, RP Střední Čechy, odd. Správy CHKO Křivoklátsko uskutečnilo v Informačním středisku CHKO Křivoklátsko - Křivoklát setkání se starosty obcí.

Zelená firma - Křivoklátsko o.p.s.

Zelená firma - Křivoklátsko o.p.s.

28. červen 2018

Obecně prospěšná společnost Křivoklátsko se zapojila do unikátního projektu „Zelená firma“.

EVROPSKÝ DEN CHRÁNĚNÝCH ÚZEMÍ 2018

EVROPSKÝ DEN CHRÁNĚNÝCH ÚZEMÍ 2018

4. červen 2018

V chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko proběhl obdobně jako v minulých letech evropský den chráněných území.