Nahoru

Naučná stezka Rezavka - ostravské Poodří

délka: 6 km - počet naučných panelů: 10 ks - doporučeno pro: pěší

Naučná stezka Rezavka Vás provede stejnojmennou přírodní rezervací, která je od roku 2017 součástí CHKO Poodří a celá leží na území města Ostravy. V roce 2009 zde bylo instalováno 10 informačních panelů, které návštěvníkům zprostředkovávají především zajímavosti o místní fauně a flóře. Součástí stezky je také ptačí pozorovatelna na břehu Nového rybníka.

Rezavka - staré říční rameno Ptačí pozorovatelna u Nového rybníka

Trasa vede podél břehu řeky Odry, náhonu Mlýnky a starého ramene Rezavky, lužním lesem či loukami. V rezervaci se daří obojživelníkům a vodním ptákům. Na jaře můžete v luzích obdivovat sněženky, česneky medvědí, sasanky a další druhy jarního aspektu.

Rezavka podzimní česneky medvědí ovládly květnové luhy na Rezavce tůně v rozsáhlé rákosině Nového rybníka sněženka je ozdobou jarních luhů

parkování: shopping park Ostrava-Zábřeh (Mapy.cz)

dostupnost veřejnou dopravou: bus MHD č. 45 - zastávka u Korýtka, vlak - nádraží Ostrava-Svinov

zřizovatel stezky: ZO ČSOP Alces Ostrava.

Trasa naučné stezky na Mapě

trasa naučné stezky ke stažení (soubor gpx pro turistickou GPS / navigaci. klikněte pravým tlačítkem myši na odkaz a vyberte možnost "uložit odkaz jako...")

Obtížnost

Nenáročná procházka po nezpevněných cestách a pěšinách. Pouze po dešti může být stezka hůře přístupná. Stezka není vhodná pro cyklisty. Vzhledem k číslování panelů je nejlepší začít u Odry pod ulicí Rudnou v Ostravě-Zábřehu. Trasa je okružní.