Nahoru

Cyklostezka Okolo Poodří

délka: 40 km - počet naučných panelů: 8 ks - doporučeno pro: cyklisté

Cyklostezka Okolo Poodří vede po východní hranici Chráněné krajinné oblasti Poodří od severu k jihu, témeř po celé její délce. Trasa z velké části sleduje značení dálkové cyklotrasy Greenways č. 5 z Krakova do Vídně. Osm informačních panelů umístěných podél stezky vám přiblíží přírodní, krajinné i kulturní fenomény Poodří. Po asfaltových cestách pojedete nejprve mírnou pahorkatinou, která nabízí výhledy na místní dominanty – hrad Starý Jičín či kopec Pohoř. Říční niva, do které posléze sestoupíte, nabídne namísto dalekých výhledů zcela jiný zážitek – pohled do krajiny formované řekou Odrou a rukama místních hospodářů. Krajinu s lužními lesy, loukami a vtroušenými remízy, připomínající anglický park. Můžeme nahlédnout do zákrutů Odry s vysokými hliněnými břehy nebo si odpočinout ve stínu prastarých dubů na hrázích rybníků a pozorovat ptáky na vodní hladině. Doporučujeme vyrazit na jaře či na podzim, kdy je Poodří nejkrásnější.

zastavení v Jeseníku nad Odrou zámek v Jeseníku nad Odrou panel_kosatka zámek v Kuníně

dostupnost veřejnou dopravou: vlak - Jeseník nad Odrou / Suchdol nad Odrou / Polanka nad Odrou, bus - MHD č 46 Dolní Polanka

Trasa cyklostezky na Mapě

trasa cyklostezky ke stažení (soubor gpx pro turistickou GPS / navigaci. klikněte pravým tlačítkem myši na odkaz a vyberte možnost "uložit odkaz jako...")

Informační panely

Vítejte v Poodří Korytotvorné procesy Odry Flóra a fauna Poodří Dvě tváře krajiny Bartošovické rybníky Rozliv a povodeň Bernartice - takových více! Parková krajina

Obtížnost

Nenáročná cyklistika, vhodná i pro rodiny s dětmi. Trasa vede vesměs po asfaltových cyklostezkách bez dopravy nebo s málo frekventovanou dopravou. Vhodné i pro silniční kola s výjimkou úseku mezi Proskovicemi a Košatkou (lze objet po silnici přes Starou Ves). Panely nejsou číslovány a trasu lze projet oběma směry. Vzhledem ke sklonu území doporučujeme směr z Jeseníku nad odrou do Ostravy.