Nahoru

Stezka krajinou povodní u Jeseníku nad Odrou

délka: 6 km - počet naučných panelů: 8 ks - doporučeno pro: pěší, horské kolo

Stezka Vás provede skutečnou krajinou povodní - nivou řeky Odry mezi Jeseníkem, Bernarticemi a Suchdolem nad Odrou. Uvidíte, že místní rovinatá krajina skrývá mnoho zajímavého. Dozvíte se, jak byla utvářena, poznáte její chtěné i nechtěné obyvatele, zjistíte jak by se o ni mělo správně pečovat...

Zastavení NS v Bernarticích - příběhy kamenů Dub solitér v loukách Zastavení NS v Suchdole nad Odrou nivní louky

Stezka je svým hravým, komiksovým zpracováním zaměřena především na děti a školní mládež. Svým obsahem však dokáže oslovit i dospělé. Na každém zastavení pak najdete  nějaký interaktivní prvek či praktickou ukázku - horniny z Poodří, bobří okusy, zvonkohru... Zajímavostí jsou stojany naučných tabulí vyrobené z neopracovaných kmenů, jakoby právě vytažených z rozvodněné řeky. Na stezce krajinou povodní se nudit nebudete!

parkování: u vlakového nádraží v Suchdole nad Odrou či Jeseníku nad Odrou (Mapy.cz)

dostupnost veřejnou dopravou: vlak - Jeseník nad Odrou / Suchdol nad Odrou, bus - Jeseník ZD

zřizovatel stezky: ZO ČSOP Studénka ve spolupráci se Správou CHKO Poodří.

Trasa naučné stezky na Mapě

trasa naučné stezky ke stažení (soubor gpx pro turistickou GPS / navigaci. Klikněte na odkaz pravým tlačítkem myši a vyberte možnost "uložit odkaz jako...")

Informační panely

1 - Co přináší řeka2 - Brouci a hmyz3 - Tady bydlí bobr4 - Příběhy kamenů5 - Kdo si to tu brousí kosu6 - Odra jako dálnice7 - Invaze!!!8 - Co se děje v trávě?9 - Krajiny pod námi

Obtížnost

Terén naučné stezky je vhodný pro pěší nebo cyklisty s trekovým či horským kolem. Většina trasy vede po loukách, popř. nezpevněných cestách. Vzhledem k číslování panelů doporučujeme směr z Jeseníku do Suchdolu nad Odrou.

Plán stezky