Nahoru

Pro mateřské školky

Zimní stopovaná - NOVINKA

MŠ + 1. roč. ZŠ, listopad – únor, 120 min, 30 dětí

Stopavání zvířat je nejlepší v zimě, kdy je příroda pokrytá sněhem. Pojďte s námi  objevit život v zimě některých zvířat 
ze Žďárských vrchů. Program je propojený s expozicí.

Broučci – NOVINKA

MŠ + 1. roč. ZŠ, listopad – duben, 120 min, 30 dětí

Program věnovaný drobné lesní žouželi, zvláště pak světluškám. Program je propojený s expozicí a jeho součástí je také divadélko s Karafiátovými broučky.

Výprava ke studánkám

MŠ + 1. roč. ZŠ / květen – září, 120 min, 50 dětí

Malé putování ke studánkám Barborka a Vitulka. Seznámení se s pramínky a malou vodou ve Žďár­ských vrších. Děti potkají vodní bytosti, na některé si zahrají. Vyzkouší si několik pokusů s vodou a se­známí se s tím, proč to bez vody nejde. Místo srazu po domluvě.

Ptáčkové

MŠ + 1. třída ZŠ,  120 min., 30 dětí

Program zaměřený na naše nejznámějších ptáčky, propojený s expozicí. Průvodcem je skorec vodní, který představí své příbuzné od vody, z lesa i z louky.

Na skládce s Hodanem a Hubertem

MŠ + 1. třída ZŠ, 120 min, 25 dětí

Program věnovaný nejen třídění odpadů, děti si zopakují jak třídit, popřemýšlí, co z odpadů se dá využít jinak a jak nakládat s bioodpadem. Společně si vyrobí do třídy vermikompostér a naučí se o něj starat. S programem přijedeme i za vámi do školky.

Výprava za betlémskou hvězdou

MŠ + 1. ZŠ , 120 minut, 35 dětí

Předvánoční program spojený s putováním k jesličkám s dárky. Děti se seznámí s postavami z českého betléma, vyrobí si stádo oveček, ozdobí vánoční perník, připraví dárek pro Ježíška a putují s betlém­skou hvězdou k jesličkám. Programem děti provázejí pastýři.

Nejsou nutné přezůvky, ale je třeba teplejší oblečení do budovy - program probíhá na starém statku. Pro děti i jejich doprovod jsou připraveny teplé nápoje.

Setkání s lesem

MŠ, 1. – 3. třída ZŠ, duben – říjen, 180 minut, 40 žáků

Lesní program, kterým děti provede veverka Zrzečka a sojka hlídačka. Program je zaměřen na poznávání lesa všemi smysly. Kromě malého množství informací nabídneme dětem také drobné lesní hry, a další aktivity. Děti se seznámí s rostlinnými i živočišnými obyvateli lesa. Terénní program, místo srazu lesní parkoviště u obce Blatiny (https://mapy.cz/s/1SyEG)

FOTKY Z VÝUKOVÝCH PROGRAMŮ