Nahoru

Pro mateřské školky

Výprava na Drátenickou skálu

MŠ, duben - říjen, 120 minut, 50 dětí

Malé putování lesem kolem Drátenické skály spojené s lezením po kamenech a skalách a poznáváním přírody v přírodní rezervaci. Společně objevíme i jeskyni, ve které se schovávali dráteníci, a seznámíme se s bytostmi, které dříve patřily k tajemným obyvatelům lesa. Na trase se děti potkají s tajemným obyvatelem jeskyně a babkou kořenářkou, která jim poradí cestu z lesa.
Děti značenou stezku absolvují bez doprovodu lektora pouze se svými pedagogy a písemným popisem cesty. Místo srazu je lesní parkoviště u obce Blatiny (https://mapy.cz/s/1SyEG)

 

Výprava za betlémskou hvězdou

MŠ, listopad - prosinec, 120 minut, 35 dětí

Předvánoční program spojený s putováním k jesličkám s dárky. Děti se seznámí s postavami z českého betléma, vyrobí si stádo oveček, ozdobí vánoční perník, připraví dárek pro Ježíška a putují s betlémskou hvězdou k jesličkám. Programem děti provázejí pastýři.
Nejsou nutné přezůvky, ale je třeba teplejší oblečení do budovy - program probíhá na starém statku. Pro děti i jejich doprovod jsou připraveny teplé nápoje.

 

Setkání s lesem

MŠ, 1. – 3. třída ZŠ, duben – říjen, 180 minut, 40 žáků

Lesní program, kterým děti provede veverka Zrzečka a sojka hlídačka. Program je zaměřen na poznávání lesa všemi smysly. Kromě malého množství informací nabídneme dětem také drobné lesní hry, a další aktivity. Děti se seznámí s rostlinnými i živočišnými obyvateli lesa. Terénní program, místo srazu lesní parkoviště u obce Blatiny (https://mapy.cz/s/1SyEG)

 

Za posledním vlkem

MŠ, 1. – 5. třída ZŠ, duben – říjen, 180 minut, 50 žáků

Lesní program zaměřený na obyvatele lesa od nejmenších breberek k velkým lesním savcům. Program využívá nádherných prostor v okolí Koníkova a Zubří. Většina aktivit je poznávacích a hravých. Využijeme při nich památník Broučků na vrcholu Kamenice a se zdatnějšími dětmi také Vlčí kámen. Terénní program, místo srazu polní cesta v obci Koníkov (https://mapy.cz/s/1SyZv)

FOTKY Z VÝUKOVÝCH PROGRAMŮ