Nahoru

Mladí grafici z Poodří

Mladí grafici  z Poodří

Termín: 15. ledna 2022 — 31. května 2022
Místo: Informační středisko CHKO Křivoklátsko - Křivoklát

Výstava prací studentů Střední umělecké školy Ostrava, oboru Grafický design, zaměření Grafika a animace

Srdečně Vás zveme na výstavu studentů z Ostravy.

Na podzim roku 2020 oslavila 30. narozeniny Střední umělecká škola, Ostrava, p.o. a chráněná krajinná oblast Poodří vloni oslavila 30 let od vyhlášení. A tak vznikla dohoda na společné oslavě formou výstavy.

Svou tvorbou zde prezentují studenti oboru Grafický design, zaměření Grafika a animace. Práce vznikaly v rozmezí dvou let během návštěv krajiny Poodří v podobě plenéru nebo exkurzí. Během těchto aktivit studenti načerpali inspiraci, seznámili se s místní přírodou a své poznatky vstřebali v ateliérové výuce a realizovali je ve dvou rovinách lyrické a epické.

Poodri_vystava_stena

První je série ručně kreslených a následně digitalizovaných komiksů, věnovaných osudům zvířat ze záchranné stanice a Domu přírody Poodří, návštěvnického střediska CHKO Poodří v Bartošovicích u Nového Jičína. Trvale zde pečují o více ajk 30 druhů živočichů – zejména ptáků, které nelze vypustit do přírody. Komiksy jsou pojaty s lehkou nadsázkou a obvykle zakončené poučným závěrem.

Poodri-Mladi grafici_Karma-komiksPoodri-Mladi grafici_Plavacek-komiks

Druhým okruhem bylo studium nejzajímavějších druhů živočichů Poodří a ztvárnění do výsledných velkoformátových stylizovaných ilustrací.

Poodri-Mladi grafici_ptacek