Nahoru

Badatelské tašky

Badatelské tašky

Přijměte pozvání do světa živočichů CHKO Litovelské Pomoraví. Naše badatelské tašky vám zprostředkují přímo osobní setkání s obyvateli zvířecí říše. Tašky jsou k zapůjčení v otevírací době informačního centra.

 

Aktuálně si můžete zapůjčit tyto tašky:

Život v tůních

Přijměte pozvání do světa obyvatel tůní galerie v přírodě. Taška obsahuje jednoduchý návod, síťku a další potřeby pro lovení. S jakým živočichem máte tu čest se osobně potkat vám pak napoví jednoduchý atlas, obsahující pouze ty živočichy, které v naší tůni opravdu můžete najít.

taška bobři web

Bobři na rybníce Rozvišť

Seznamte se s životem dlouholetých obyvatel galerie v přírodě, bobrů. Trasa vás povede kolem rybníka Rozvišť, kde si bobří rodina postavila svůj hrad. Projdete si ta nejzajímavější místa galerie v přírodě, která jsou spojena s bobří aktivitou. Vedle manuálu s informacemi o zastaveních a směrem výpravy v tašce také naleznete celou řadu ukázek z bobřího života. Součástí balíčku je i přehrávač. Ten obsahuje například nahrávku bobřího rozhovoru. Přičichnout si budete moci i k vzorku bobřího pižma (kastoreum), splnit řadu bobřích úkolů či si vytvořit sádrový odlitek bobří stopy.