Nahoru

Marie Puttnerová s kapelou v Rajské zahradě

Marie Puttnerová s kapelou v Rajské zahradě

Termín: 13. dubna 2023 od 19:00 do 21:00
Místo: Dům přírody Litovelského Pomoraví

Koncert s podmanivým hlasem Marie Puttnerové

Zahájení festivalu Ekologické dny Olomouc 2023
www.ekologickednyolomouc.cz
 
Marie Puttnerová byla již dvakrát hostem festivalu, ale vždy se skupinou Jablkoň, se kterou vydala tři alba. S frontmanem kapely Michalem Němcem vytvořila Půljablkoň a vydali společně dvě velmi dobře hodnocená alba. Působila také ve Vojenském uměleckém souboru Ondráš, v kapele Cymbelín, spolupracovala s Kittchenem v projektu Zvíře jménem Podzim, s Petrem Linhartem, Mirkem Kemelem a dalšími.
 
V roce 2022 však došlo k zásadnímu propojení s britským producentem Eddiem Stevensem (Druhá tráva, Jana Kirschner, Roisín Murphy, Moloko), díky kterému vyjde 21. dubna 2023 debutové album Puttnerové s názvem Laila tov.
 
Setkání výjimečných hudebníků v Rajské zahradě Františka Skály:
Marie Puttnerová, Martin Novák (Robert Křesťan & Druhá tráva, Lanugo, Blue Shadows, Jaromír Honzák Quintet, Baromantika, David Dorůžka Trio), Petr Uvira (Ladě, Heimat, Jitka Šuranská, Vladivojna La Chia), Martin Brunner (Martin Brunner Trio, The Prague Six, Markéta Foukalová, Klara & The Pop, Lenka Dusilová, Beata Hlavenková).
www.marieputtnerova.cz
 
Deštivá varianta v sále nízkoenergetického domu připravena!!!
 
Vstup na koncert volný.
 
Po koncertu promítání uměleckého dokumentu EQUINOX / Habima Fuchs (23 minut)
Projekce sugestivního uměleckého filmu Habimy Fuchs, který zachycuje svět v symbolické rovnodennosti. Jeho děj se odehrává přímo na Sluňákově a vznikl v rámci programu Domov a svět Muzea umění Olomouc-Středoevropského fóra v roce 2022.