Nahoru

Expozice

Expozice

Strojem času se přenesete do neprostupných hvozdů česko-německého pohraničí a budete sledovat přerod naší krajiny do současné podoby.

Strojem času se přenesete do doby neosídlených a neprostupných hvozdů česko-německého pohraničí. S naším průvodcem čápem bílým budete sledovat přerod krajiny Českého lesa pod vlivem člověka až po současnost. Hlavní část expozice tvoří ilustrovaná diorámata, která doplňují dotykové obrazovky a film o proměně krajiny Českého lesa promítaný na plastickou mapu. Z čapího hnízda můžete shlédnout celou expozici ptačím pohledem.

V dalším patře pokračuje expozice tematicky zaměřená na ekosystémy vody a louky. Prostor je věnován i zaniklým vsím a železné oponě. Opět z pohledu přírody, jak se postupně zmocnila po několik desítek let neosídleného území.

Expozice

Závěrečný film vás naladí na výlet do Českého lesa.


STUDOVNA

DSC_8237

Součástí budovy je i volně přístupná studovna, kde si návštěvníci v klidu mohou prohlížet a pročítat další publikace o Českém lese nebo se ponořit do knih regionálních autorů.

 


DVŮR

DSC_0390

K budově přiléhá prostorný dvůr, který je vybaven o další herní prvky, jako je vodní mlýnek, ptačí voliéra a obří muchomůrky. Nabízí návštěvníkům prostor pro odpočinek a hry.