Nahoru

Výstavu Český ráj očima dětí jsme zahájili vernisáží

Výstavu Český ráj očima dětí jsme zahájili vernisáží

5. květen 2023

Během měsíce dubna se mohli mladí umělci zapojit do výtvarné soutěže Český ráj očima dětí. 4. května odpoledne jsme ocenili ta nejpovedenější díla v několika kategoriích a zahájili tak výstavu, kterou si můžete v Domě přířordy prohlédnout až do konce června!

Během dubna k nám do Domu přírody Českého ráje doručilo celkem 139 účastníků svá umělecká díla v rámci výtvarné soutěže Český ráj očima dětí.

Všechna tato díla jsme rotřídili do tématických kategorií, které nám samovolně vznikly - Krajinou Českého ráje, Památky a stavby Českého ráje, Fauna a flóra Českého ráje, kategorie 3D a kategorie MŠ pro nejmladší účastníky. První tři kategorie jsme vzhledem k množství příspěvků ještě museli rozdělit na tři věkové podkategorie, tedy 6-8 let, 9-11 let a 12-15 let.Z takto roztříděných děl jsme vybírali vždy ta nejpovedenější.

Výherce jednotlivých kategorií jsme vyhlásili ve čtvrtek 4. května v 15 hodin v Domě přírody Českého ráje. Na slavnostním vyhlášení se sešlo celkem 45 účastníků soutěže nebo jejich hostů. jednotlivé výherce jsme představili a odměnili malou cenou a pamětním listem. Nakonec jsme pozvali na pomyslné pódium také všechny ostatní účastníky, kteří dostali také svůj pamětní list a drobnost na památku.

Tímto byla výstava Český ráj očima dětí zahájena a hosté si mohli výtvory všech účastníků prohlédnout doslova po celé budově. Jako odměnu si mohli účastníci a jejich doprovod prohlédnout zdarma také expozici o Českém ráji a nabídnout si malé občerstvení.

Děkujeme všem za účast! Mile nás taková účast překvapila a slibujeme, že příští rok se můžete těšit na další ročník výtvarné soutěže.

Všechna doručená díla hezky pohromaděZaplnili jste zdi Domu přírodyvyhlášení výsledků soutěže proběhlo v sáleVýherci i každý účastník získali odměnu

Vítězná díla, další fotografie z vyhlášení výsledků a vernisáže si můžete prohlédnout ve fotogalerii.