Nahoru

Představili jsme program Dům přírody v Národním muzeu v Praze

Představili jsme program Dům přírody v Národním muzeu v Praze

28. únor 2023

V sobotu 18. února jsme se zúčastnili představení programu Dům přírody pro návštěvníky Národního muzea v Praze s programem "Rok v netopýří kůži"...

Program Dům přírody běží již od roku 2009 a jeho cílem je provádět pozitivní osvětu a výchovu návštěvníků, obyvatel a uživatelů chráněných území tak, aby jejich vnímání ochrany přírody a krajiny bylo pozitivní a aby cítili potřebu o přírodu a krajinu pečovat.

Národní muzeum v Praze a Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky spojili síly a umožnili domům přírody po celé České republice prezentovat svoji činnost návštěvníkům Národního muzea.

V sobotu 18. února odpoledne tak mohli návštěvníci Národního muzea vyzkoušet worshopy, které si pro ně jednotlivé domy přírody přichystaly.

Výprava Domu přírody Českého ráje dorazila s programem "Rok v netopýří kůži". Návštěvníci si nejdříve vyrobili papírového netopýrka, se kterým pak proletěli celým netopýřím rokem. Připraveny byly čtyři úkoly, každý k jednomu ročnímu období - na jaře se musí netopýr po zimním spánku pořádně najíst, v létě zakládají netopýří samičky netopýří školky, na podzim se netopýři při podzimních přeletech páří, no a v zimě netopýr hibernuje, tedy spí.

Do workshopů se zapojilo téměř 300 návštěvníků, kteří si kromě netopýřího života vyzkoušeli také spočítat věk stromu z letokruhů či poznávat šišky stromů z Jeseníků. 

Pokud Vás náš program zaujal, můžeme Vám slíbit, že ho zopakujeme 27.8.2023 na netopýří noc!

Výroba netopýrků z papíruVýprava z Českého rájejaro - léto - podzimzima