Nahoru

Neděle 23. dubna patřila obojživelníkům

Neděle 23. dubna patřila obojživelníkům

23. duben 2023

Podívejte se, jak se vydařila letošní exkurze Za obojživelníky Českého ráje v PR Podtrosecká údolí vedená zoologem AOPK ČR Václavem Lukou...

 

V neděli 23. dubna v 10:00 se sešlo na parkovišti u rybníku Vidlák více jak třicet fanoušků obojživelníků, aby se společně se zoologem AOPK ČR Václavem Lukou vydali prozkoumat svět obojživelníků Českého ráje.

Od hráze rybníku Vidlák jsme se přesunuli do přilehlého rašeliniště, kde probíhaly první pokusy o odlov obojživelníků. V Chráněné krajinné oblasti Český ráj můžeme najít celkem 21 druhů obojživelníků. Účastníkům exkurze se poštěstilo spatřit kuňky, čolka horského a čolka obecného. Kromě obojživelníků však obohatily odlov také různé vodní breberky. 

Na hrázi mezi rybníky Hrudka a Rokytnický, kam směřovali naše kroky následně, jsme zahlédli také celou řadu vodních ptáků - labuťe, čejky nebo třeba volavky. Nakonec jsme prozkoumali ještě čtyři další připravené pasti na odlov obojživelníků. Zajímavým nálezem byly pářící se kuňky.

Za obojživelníky Českého ráje - děti odlovZa obojživelníky Českého ráje - labuť velkáZa obojživelníky Českého ráje - past na obojživelníkyZa obojživelníky Českého ráje - účastníci

Prohlédněte si více fotografií z letošní exkurze ve fotogalerii.