Nahoru

Zimní cestopisné čtvrtky

Zimní cestopisné čtvrtky

Termín: 16. února 2023
Místo: Dolánky u Turnova 9, Turnov 511 01

Dům přírody Českého ráje Vás zve na cyklus cestopisných přednášek, které Vás prostřednictvím fotografií a poutavého povídání přenesou do exotických zemí světa.

ZIMNÍ CESTOPISNÉ ČTVRTKY 

Série s názvem Zimní cestopisné čtvrtky se skládá ze tří přednášek, které zavedou posluchače do exotických krajin prostřednictvím fotografií a poutavého vyprávění.

Zimní cestopisné čtvrtky

16.2.2023     Uganda: zelená perla Afriky        Petr Jenč

Perlou Afriky pojmenoval Ugandu Winston Churchill. Krásná země na rovníku s velmi příjemným klimatem, krajinou vysokých savan a tropických lesů, sopečných kalder, jezer a močálů, je také místem zrození Nilu. Najdeme zde téměř 60 kmenů i několik oficiálních království. V přednášce se vydáme také za poznáním nejcennějších částí ugandské přírody.

2. 3. 2023     Tunisko: můj druhý domov          Petr Jenč

Začalo to pobytem v libyjské Kyrénaice na sklonku 80. let, později cestami do Tuniska, které není těžké si zamilovat. Země s bohatou historií, úžasnými památkami antické Afriky, setkáváním tradiční berberské kultury s kulturou arabskou i evropskou. Známa je především svými plážovými rezorty, kde řada českých turistů tráví ráda dovolenou, méně jako skutečný klenot pro poznávací turistiku. V přednášce se vydáme za památkami, do měst i přírody, od zalesněných hor severozápadu, přes stepi tuniského středu po velký Jih - bránu Sahary.

Zveme Vás také na výstavu fotografií Petra Jenče z cestování po Tunisku, která doplňuje přednášku a je pro Vás připravena již nyní v Domě přírody Českého ráje.

16. 3. 2023     Dva roky prázdnin v Austrálii     Jana a Martin Modří

Dva roky, dva lidé, 50.000 km a úchvatná příroda v hlavní roli. Představení neobvyklé rozmanitosti kontinentu od známého posvátného Uluru v samém centru přes rudé pouště, australský bush až do nejopuštěnější zasněžené části Tasmánie.

Přednášky začínají vždy v 17:30 v Domě přírody Českého ráje v Dolánkách u Turnova, Dolánky u Turnova 9, Turnov 511 01.

Vstupné dobrovolné

plakát akce Zimní cestopisné čtvrtky

Akce je propagavána prostřednictvím portálu Kudy z nudy na: https://www.kudyznudy.cz/akce/zimni-cestopisne-ctvrtky-v-dome-prirody-ceskeho-ra