Nahoru

Archeologické léto 2022

Archeologické léto 2022

Termín: 30. července 2022 od 12:30 do 18:00
Místo: parkoviště Příhrazy  u turistického rozcestníku

Srdečně vás zveme na další z exkurzí našeho cyklu Za pískovcovým fenoménem Českého ráje a programu Archeologické léto. Tentokrát se vydáme do nitra Příhrazských skal. Těšíme se na vás v sobotu 30. července ve 12:30 v Příhrazích.

Exkurze za archeologií jedné z přírodně nehodnotnějších a nejatraktivnějších lokalit chráněné krajinné oblasti Český ráj – přírodní rezervace Příhrazské skály. Věnována bude pravěkému a historickému osídlení území, vrcholně středověkým sídlům  na skalních blocích (Staré Hrady u Příhraz, Hynšta) i využívání jeskyní a převisů od loveckého pravěku do novověku ve světle nejnovějších poznatků. Archeologická vycházka Příhrazskými skalami je vedena v trasách turistických cest.

Archeologické léto v Příhrazských skalách 2021

Počet míst je limitován, prosím rezervujte se na:  https://archeologicky-ustav-av-cr.reservio.com

Provází: Petr Jenč
SRAZ: ve 12:30 u turistického rozcestníku na parkovišti v Příhrazech

GPS: 50.5269797N, 15.0751247E

TRASA: 6 km, střední obtížnost
KONEC: předpokládané zakončení v 18:00
ÚČASTNICKÝ POPLATEK: dobrovolný

SPOLUPOŘADATELÉ: Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, p. o., Pracoviště archeologie a speleoantropologie, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, RP Liberecko,
Správa Chráněné krajinné oblasti Český ráj, Lesy ČR, s.p., Oblastní ředitelství severní Čechy, Lesní správa Ještěd, Geopark Český ráj, o. p. s., Archeologický ústav AV ČR, Praha, v. v. i.

Leták ke staženízde.