Nahoru

ARCHITEKTURA v kresbách Ondřeje Hladíka

ARCHITEKTURA  v kresbách Ondřeje Hladíka

Termín: 1. května 2022 — 31. května 2022
Místo: Krasovice 19

Obrazy spojující technickou kresbu s uměleckým cítěním a zachycují tak architektonickou a estetickou kvalitu zobrazovaných staveb - hradů, zámků, zřícenin.

Zveme Vás na prodejní výstavu kreseb Ondřeje Hladíka.Autor ve své tvorbě spojuje technickou kresbu s uměleckým cítěním a zachycuje tak 
architektonickou a estetickou kvalitu zobrazovaných staveb - hradů, zámků, zřícenin.

1. až 31. května  9 - 18 h
(každý den kromě pondělí) 
Krasovice 19

PhDr. Ondřej Hladík (1976)

Historik a výtvarník. Přes slibné začátky a plány v době školní docházky se kresbě dlouhá léta vůbec nevěnoval. Až po sportovním úrazu, který poskytnul dostatek času, vzal znovu do ruky tužku. Pod vedením spolužáka a výtvarníka Jana Řeřichy (mimo jiné autor známých kamenných houslí vystavených v Šanghaji) se začal zabývat kresbou historické architektury od středověku až 20. století. Od tužky ale zanedlouho přešel ke kombinované technice, v níž spojuje perokresbu, tužku i akvarely, jak v černobílém tak i kolorovaném provedení. Jeho práce jsou inspirovány grafikami a vedutami autorů jako byl například český barokní rytec a kreslíř Václav Hollar (1607-1677). V současnosti je ambasadorem Techdraw.cz pro výrobky japonské firmy Marvy-Uchida.

Představený soubor kreseb českých a zahraničních památek (mimo jiné i památky UNESCO) z posledních tří let byl s velkým úspěchem vystaven v září 2021 v Městské knihovně Sedlčany a připravuje se další výstva, které proběhne v západočeském zámku Chudenice v říjnu letošního roku.

architektura VÝSTAVA