Ohlédnutí za ornitologickou vycházkou
10. červen 2026
Účastníci ornitologické vycházky naslouchali ptačím hlasům, pozorovali opeřené obyvatele zdejší krajiny a objevovali přírodu očima zkušeného průvodce.
V podvečer v pátek 15. května 2026 vyšlo celkem 16 zájemců na Veselské louky, aby se seznámili s ptačí faunou Pomoraví. Vedoucí exkurze Gašpar Čamlík, jednatel Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické, ukázal a představil dvě desítky druhů ptáků – některé podle volání či zpěvu, jiné díky bystrému oku a pomocí dalekohledu. Účastníci obdrželi spoustu zajímavých informací o životě druhů v okolí Veselí nad Moravou běžných (kavka, volavka, kukačka), tak i vzácných (například čejka).



