Nahoru
Vyhledávání

Dům přírody Litovelského Pomoraví získal Cenu za počin roku 2014 a cenu Rudolfa Eitelbergera 2015

2. leden 2017

Cena za počin roku 2014 a cena Rudolfa Eitelbergera 2015

Statutární město Olomouc udělilo tuto cenu Mgr. Michalu Bartošovi, PhD., kolektivu zaměstnanců Sluňákova o.p.s. a Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR za projekt „Dům přírody Litovelského Pomoraví“.
Unikátní galerie v přírodě v Horce nad Moravou, která je vstupní bránou do chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví vede návštěvníky ke smyslovému vnímání přírody a pomáhá kultivovat vztah k přírodě Litovelského Pomoraví. V areálu jsou realizované stavby podle návrhů výtvarníků Františka Skály, Miloše Šejna, Miloslava Fekara a Marcela Hubáčka.

http://www.olomouc.eu/aktualni-informace/aktuality/17885

cena_zm

Sdružení Za krásnou Olomouc udělilo  čestné uznání za zdařilou realizaci v oblasti architektury, urbanismu a péče o památky v Olomouci a Olomouckém kraji Michalu Bartošovi, který ideji Domu přírody Litovelského Pomoraví, jak ji koncipovali zástupci státní ochrany přírody, uměl vdechnout velmi neotřelý ráz. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR se tímto počinem zaskvěla jako velmi osvícený investor, i jejím zaměstnancům bylo uděleno čestné uznání.

František Chupík: „Oceňuji snahu po hledání duchovního tvarování krajiny…“
Jakub Potůček: „František Skála dal vale architektuře architektů!“
Adam Gebrian: „…Umělá hora Miloše Šejna asi nejlépe zhmotňuje vytržení se z běžného prostředí a zažití něčeho výjimečného.“

http://www.krasnaolomouc.cz/cena-rudolfa-eitelbergera/2015-2/