Nahoru

Domy přírody ve výstavě ZeMě

Domy přírody ve výstavě ZeMě

23. leden 2023

Výstava ZeMě v Národním muzeu v Praze  se mimo jiné věnuje i české krajině a biodiverzitě. Přijďte 18. února od 13:00 do 17:00 do Historické budovy Národního muzea, kde jsme  připravili doprovodný program, ideální pro rodiny s dětmi. Můžete se těšit na lektory a průvodce z návštěvnických a informačních středisek z vybraných chráněných krajinných oblastí a aktivně se  zúčastnit.

20200930_170957V rámci odpoledne se svými programy představí Dům přírody Blaníku, který vám vysvětlí význam starých stromů v krajině. Lektoři z Domu přírody Žďárských vrchů vás naučí, jak se stopují zvířata v zimě.  Dům přírody Českého ráje představí program "Rok v netopýří kůži". Svůj program představí i budoucí provozovatel připravovaného Domu přírody Hodonínské Dúbravy. CHKO Jeseníky a Český kras zastoupí pracovníci jejich informačních středisek z Karlovy Studánky a Svatého Jana pod Skalou.

nyctalus_noctula_ee6922LubomirHlasek

Celý program bude doprovázet promítání krátkých filmů, které byly natočené pro Dům přírody Českého lesa, Litovelského Pomoraví, Moravského krasu, Slavkovského lesa a Žďárských vrchů.
film-still7_Žďárské vrchy