Nahoru

Domy přírody ve výstavě ZeMě

Domy přírody ve výstavě ZeMě

20. únor 2023

Výstava ZeMě v Národním muzeu v Praze  se mimo jiné věnuje i české krajině a biodiverzitě. 18. února  v Historické budově Národního muzea proběhl doprovodný program pro rodiny s dětmi. Lektoři a průvodci z návštěvnických a informačních středisek z vybraných chráněných krajinných oblastí představili svoje porgramy, které mohou návštěvníci zažít při  svých návštěvách v chráněných krajinných oblast.

Své programy představil Dům přírody Blaníku, který názorně ukazoval význam starých stromů v krajině. Lektoři z Domu přírody Žďárských vrchů učili, jak se stopují zvířata v zimě. Děti si mohly nakrmit čapí mládě a vyrobit si létající sýkorku či sojku. 

Program z Domu přírody Českého ráje

Dům přírody Českého ráje představil program "Rok v netopýří kůži" a děti si odnášely svého papírového netopýra a dozvěděly se, co netopáři dělají po celý rok.  CHKO Jeseníky a Český kras zastoupili pracovníci jejich informačních středisek z Karlovy Studánky a Svatého Jana pod Skalou. Děti poznávaly plody stromů z Jeseníků nebo si mohly nakreslit ledňáčka. Lektorky Domu přírody Českého lesa seznamovaly účastníky s proměnami krajiny Českého lesa v čase a v Domě přírody Moravského krasu se děti i jejich rodiče dozvěděly o vzniku vápenců, základní horniny v území.

Domy přírody v Národním muzeu

Celý program doprovázelo promítání krátkých filmů, které byly natočené pro Dům přírody Bílých Karpat, Českého lesa, Litovelského Pomoraví, Moravského krasu, Slavkovského lesa a Žďárských vrchů.
Z filu pro Dům přírody Moravského krasu