Nahoru

Dva roky od otevření Domu přírody Moravského krasu

Dva roky od otevření Domu přírody Moravského krasu

14. srpen 2017

Přijďte oslavit 2. narozeniny Domu přírody Moravského krasu v sobotu 19. srpna od 10 do 17 hodin. Připravili jsem pro Vás regionální jarmark, kde můžete ochutnat regionální produkty místních výrobců, podívat se na ukázky jejich řemesel. Na své si přijdou malé i velké děti. Budou si hrát, dívat se na pohádky. Na někoho se může usmát štěstí a vyhrát volnou vstupenku do Kateřinské jeskyně.

Jarmark v roce 2016Oslava 2. narozenin Domu přírody Moravského krasu

Tisíce zvuků, tisíce barev, tisíce chutí. Jarmark Domu přírody Moravského krasu na Skalním mlýně Vás ponoří do atmosféry tvořivosti, podnikavosti a naděje. Všemi smysly budete moci obdivovat dovedné ruce těch, kteří žijí svým řemeslem. Každý může vyzkoušet svou zručnost, barvu a chuť výrobků. Kdo od místních koupí, neprohloupí. Podporovat to, co vzniká v místě, kde žijeme, je přínosné. Pro nás, pro život v regionu, pro přírodu, pro lidi.

Dům přírody Moravského krasu byl před dvěma lety otevřen veřejnosti. Projekt vznikal velmi dlouho, od 90. let minulého století. V místě starého a neobyvatelného stavení vznikla moderní nízkoenergetická stavba z dílny architektů firmy P.P.Architects s.r.o. z Brna.  Ke stavbě byly použity převážně přírodní materiály a pokud to šlo, tak i z místních zdrojů. Objekt se vytápí pomocí tepelného čerpadla, má vlastní biologickou čistírnu odpadních vod a využívá tzv. šedivou vodu. V objektu vznikla expozice o vzniku a životě v Moravském krasu. Podle návrhu Blanky Ponížilové ji vytvořily firmy Interexpo Brno a Studio Ulma a svými autorskými díly obohatili Jiří Vorel a Lukáš Gavlovský.

Přijeďte se podívat a oslavit s námi naše narozeniny!