Nahoru

Články a fotogalerie

V roce 2020 jsme již tradičně pro starší děti pořádali příměstský tábor Dobrodružství s jeskyňářem aneb Puťák II. Jméno Puťák nemá tento tábor zbytečně. Opravdu celý týden jsme na trase. Každé ráno vyjedeme autobusem do nového koutu Moravského krasu a celý den putujeme pěšky.

PuťákPuťák II

Dobrodružství s jeskyňářem samozřejmě musí navštívit jeskyně. A to ne ty veřejně přístupné, kde chodíte po betonu a svítí vám elektrika. Ale takové, kam se bez zkušených jeskyňářů nedostanete. Nesvítí se tu elektrikou, ale potřebujete kvalitní čelovku na helmě, musíte se místy plazit po břiše, což znamená, že se stoprocentně zašpiníte. Pod heslem špinavé dítě = šťastné dítě jsme zdolali 3 veřejnosti nepřístupné jeskyně.

vstup do tajné jeskyněvýstup z jeskyně

Lidomorna - ale bez čelovkyMichalka - ale v noci, za deště

Při putování přírodou je třeba zdolávat mnohé překážky. My jsme se ničeho nezalekli a vše zdolávali s úsměvem. Ne že by nás nikdy nebolely nohy nebo někdo neměl špatný den a nechtělo se mu. Ale kolektivní duch nás vždy přivedl na správné místo včas.

překonávání překážekponor

Šošůvkamezi Šošůvkou a Holštejnem

K Dobrodružství s jeskyňářem každopádně patří i přespání na jeskyňářské základně. Ale večeři si musíte uvařit sami. Což znamená nanosit dříví, rozdělat oheň, nachystat jídlo a míchat a ochutnávat.... a to ikdyž zrovna začne pršet.

rozdělávání ohněvaření

míchat,  a to ikdyž pršía spát.

Během týdne jsme ušli spoustu kilometrů. Prošli jsme Josefovské údolí, poznali okolí Holštejnu a Šošůvky, prolezli lanové centrum, nakoukli do Macochy. A nakonec se nám povedlo najít poklad na Blanseku.

jíst v terénu, ale na porcelánu!koupat se v lomu a to ikdyž není 35 stupňů

hry po cestě...hledání pokladu

 

TAK ZASE ZA ROK!

 

a trička na památku.

Text a foto: Ing. Vladimíra Zemánková