Nahoru

Stromy pro Moravský kras

Stromy pro Moravský kras

Termín: 10. října 2019
Místo: Skalní mlýn - Dům přírody Moravského krasu

Dům přírody Moravského krasu se již podruhé zúčastní projektu 72 HODIN s projektem Stromy pro Moravský kras.

CO JE 72 HODIN?

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po sedmé. Kdykoliv během těchto 72 hodin (10.–13. října 2019) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte …

CO JE CÍLEM PROJEKTU?

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

KDO A JAK SE MŮŽE ZAPOJIT?

Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí.

Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší. Na našem webu, či facebooku (www.facebook.com/72hodin.cz) naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc, a mnoho takových, kteří se chtějí při práci bavit! Už teď se na ně moc těšíme!

KDY TO CELÉ PROBĚHNE?

Projekty budou probíhat po celém Česku od čtvrtka 10. října 2019 od 12:00 do neděle 13. října 2019 do 12:00. Projekty mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu, či o třídenní maratón dobrovolnických pra­cí.

KDO ZA TÍM CELÝM STOJÍ?

V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ČRDM se do projektu přidá také mnoho dětských a mládežnických organizací, škol i neformálních skupin dobrovolníků a mezi nimi také vy! V minulém roce se do projektu zapojilo více než 35 tisíc dobrovolníků v 612 projektech, pomoz nám letos čísla opět zvýšit!

Projekt dlouhodobě finančně podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

logo CRDMČeská rada dětí a mládeže (ČRDM) byla založena v červenci 1998 osmi sdruženími dětí a mládeže. Dnes sdružuje téměř stovku organizací (mezi nimi většinu celostátních spolků dětí a mládeže), představujících více než 200 000 indivi­duálních členů. Členy ČRDM jsou organizace velmi malé i ty největší, včetně devíti krajských rad mládeže.

ČRDM je dnes jediná a vskutku reprezentativní střešní organizace sdružení dětí a mládeže v České republice. Funkcí ČRDM je především servisní činnost členským organizacím, dále pak reprezentování organizací navenek směrem k veřejnosti, státní správě i zahraničí.

 

PROJEKT DOMU PŘÍRODY MORAVSKÉHO KRASU:

STROMY PRO MORAVSKÝ KRAS

Stromy pro Moravský kras

O PROJEKTU

Lokalita: vavřinec
Realizátor: Dům přírody Moravského krasu
Koordinátor a kontakt: Tereza Tesařová t.tesarova@dpmk.cz
Předpokládaný počet účastníků: 12

Z důvodu úbytku stromů v Moravském krasu, jsme se rozhodli obnovit aleje ovocných stromů, které dříve byly běžnou součástí naší krajiny.

KATEGORIE: PŘÍRODA 
STAV: UZAVŘENÝ 
 

V rámci projektu Stromy pro Moravský kras jsme se rozhodli podpořit již existující aktivitu 100 stromů pro Moravský kras, který je zaměřen na obnovení výsadby ovocných stromů v tomto regionu. Cílem projektu je navrácení ovocných stromů do krajiny. Díky tomu získá krajina přirozenou členitost, která je důležitá i pro přežití řady druhů rostlin a živočichů.

KDY BUDE PROJEKT PROBÍHAT

  Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 10. října   15.00 – 17.30
Pátek 11. října 10.00 – 11.30 15.00 – 17.30
Sobota 12. října    
Neděle 14. října