Nahoru

Skrytá krása kamenů 3. 6. 2023

Skrytá krása kamenů 3. 6. 2023

Termín: 3. června 2023
Místo: lom Líšeň, Dům přírody Moravského krasu

Už jste si vybrousili svůj vlastní kámen? - KAPACITA NAPLNĚNA

lom v Líšni

 

Kameny v sobě skrývají mnohá tajemství a příběhy o naší Zemi. Kámen sice nemluví, ale příběhy jsou v něm zapsané. Autorem těchto uměleckých děl je zdejší příroda, která vetkla do kamenů příběhy staré stovky milionů let.

druha_strana

Pojďme spolu odhalit příběh vápence z Moravského krasu. Vytvoříme si unikátní exponát z kamene, který si každý sám pod odborným vedením najde, po rozříznutí naleští a odnese domů.

Program bude probíhat pro zájemce o hledání skryté krásy kamenů 3. 6. 2023 od 9 hodin do 15 hodin. Sejdeme se na předem dohodnuté lokalitě, kde si každý najde pod odborným vedením geologa Ing. Jiřího Šafaříka CSc., svůj kámen (vápenec).

Následně se přesuneme do Domu přírody Moravského krasu, kde si vápenec zpracujeme do podoby sbírkového kamene. Navštívíme také interaktivní expozici, kde se dozvíme, jak vápence, jeskyně i další krasové jevy vznikaly. Pod odborným vedením se naučíme odhalilt také příběh vzniku svého vlastního nalezeného vápence.

plakat-2023

Na program je NUTNÁ REZERVACE přes WEBOVÝ FORMULÁŘ ZDE

KAPACITA NAPLNĚNA

Během rezervace vás budeme informovat o konkrétním průběhu programu.

 

Cena programu obsahuje: odborné vedení, pomůcky a materiál na zpracování kamene, vstup do expozice Domu přírody, vlastní zpracovaný vzorek vápence s podstavečkem a informací o něm

Dospělý: 500 Kč
Dítě, senior, student: 400 Kč

Dopravu v rámci programu si účastníci zajišťují sami. Přibližný počet účastníků ve skupině je 18 osob. Upozorňujeme, že parkoviště kolem Domu přírody jsou zpoplatněny jinou společností, která vybírá 100 Kč za osobní auto.

Více o programu Skrytá krása kamenů se dozvíte také na našich webových stránkách v sekci programy pro skupiny.

Fotografie z pilotní verze programu Skrytá krása kamenů naleznete zde a zde také z prázdninových termínů

Těšíme se na Vás při objevování skryté krásy kamenů!