Nahoru

Muzejní noc 2022

Muzejní noc 2022

Termín: 24. května 2022 od 16:00 do 20:00
Místo: parkoviště u Kateřinské jeskyně

Přijďte s dětmi bádat - Co žije v půdě aneb tajemný svět půdních živočichů.
                                       - Jak zkoumá opravdový vědec?
                                       - Chceš vyzkoušet něco nového?

 

TAJEMNÝ SVĚT PŮDNÍCH ŽIVOČICHŮ

Jsi dost odvážný na setkání s tropickou mnohonožku nebo tě zajímá při jaké extrémní teplotě dokáže přežít želvuška? Máš možnost potkat se s vědci z Biologického centra z Českých Budějovic. V Mobilní laboratoři přivezou tajemný svět půdních živočichů. Budeš moci obdivovat krásu půdní fauny pod mikroskopem, připravíš si svůj vlastní mikroskopický vzorek, ulovíš si chvostoskoka nebo poznáš rozdíl mezi jeskynní a klasickou mnohonožkou.

Kdy .... 24. 5. 2022

Kde ... u Domu přírody na parkovišti směr Kateřinská jeskyně

v Mobilní laboratoři Biologického centra AV ČR, v.v.i.

plakat_muzejni_noc

 

VĚDA NA CESTÁCH​

s mobilní laboratoří aneb poznání je naše budoucnost 

Mobilní laboratoř je připravena vyrazit k vám! Stylový airstream karavan z roku 1974, který kdysi brázdil americké dálnice, jsme proměnili v showroom na kolech a vybavili jsme ho laboratorní technikou.

Usilujeme o to, aby naše odborné poznatky pro vás byly srozumitelné, dostupné a atraktivní. Šest výzkumných ústavů nabízí bohaté množství témat, která Vám chceme představit. Program muzejní noci připravují a vedou sami vědečtí a techničtí pracovníci Biologického centra AV ČR.

Nechte se okouzlit tajemným světem půdních živočichů, objevte rozmanitost hmyzu, posviťte si na parazity, ponořte se do hlubin vodních ekosystémů, anebo se vydejte ještě hlouběji do molekulárního světa rostlinné říše.

A jak to tam bude vypadat?

 

_MG_9999DJI_0004a

IMG_20210607_160933IMG_20211105_093708

Mobilní laboratoř 2021 - YouTube

a

MOBILNÍ LABORATOŘ BC AV ČR - YouTube

Po mobilní laboratoři akademie věd můžete navštívit expozici Domu přírody Moravského krasu, kde bude nově instalovaná výstava V půdě, tam to žije!