Nahoru

Detektivem v přírodě

Detektivem v přírodě

Termín: 24. února 2018
Místo: Dům přírody Moravského krasu, 16:00 hodin

Víte, proč se šnečí ulita nerozbije, když spadne z výšky? Je tropický motýl otakárek skutečně kovově modrý, anebo je to optický klam? Zajímavostmi ze světa bezobratlých živočichů nás provede Petr Jan Juračka.

Petr Jan Juračka je přírodovědec, fotograf a vědecký pracovník z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se mj. věnuje profesionální fotografii mikrosvěta a vědy. Věnuje se rozličným technikám mikrofotografie, o které dokáže poutavě vyprávět.

Na svém kontě má již několik krátkých přírodovědných dokumentů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video, což Petra dovedlo k tomu,
že má v současné době vlastní popularizační pořad "Petrova divočina" ve Víkendu
na Nově.

PLAKÁTEK modrý

Kromě popularizace vědy a vlastního výzkumu na poli hydrobiologie se Petr velmi intenzivně věnuje leteckému filmu pomocí rádiem řízených dronů. Nestačí mu ale létat
na louce za domem, a tak se s dronem vypravil na druhou nejvyšší horu světa K2 (Pákistán), Kilimandžáro, do Jižní Afriky, Ekvádoru či Ugandy.

PLAKÁTEK zelený

Má za sebou více jak 300 veřejných přednášek, včetně TEDx Prague, Science Café
a několika desítek cestovatelských festivalů. Je pro něj typický velmi spontánní, místy
až živelný projev, který Vás společně s jedinečnými fotkami a videi jistě vtáhne do děje, který je běžnému lidskému oku zpravidla skryt.

Petr Jan Juracka - křídla motýla Chrysiridia rhipheus    Petr Jan Juracka - křídla motýla Papilio ulysses

Více o Petrovi Juračkovi:  http://petr.juracka.eu/