Nahoru

CANYONING EXPEDITION – REUNION "BRAS MAGASIN" 2015

REUNION canyoningová expedice

Termín: 16. ledna 2016 od 15:00 do 17:00
Místo: Dům přírody Moravského krasu

Promítání a beseda o průstupu kaňonu "Bras Magazin" na ostrově Reunion.

 

... v lednu 2015 se podařilo týmu českých a slovenských kaňonářů zdolat po 40 hodinách průstupu velmi obávaný kaňon "Bras Magazin" na ostrově Reunion, který patří do top 10 nejhezčích ale i nejobtížnějších kaňonů světa. Jeho obtížnost je hodnocena na canyoningové stupnici hodnocením V5.A6.IV s převýšením 1200m.

reunion1

Kaňon je možné projít pouze za ideálních klimatických podmínek a průstup trvá nejméně 2 dny, což znamená, že v kaňonu je nutné nejméně jednou bivakovat. Spolu s kaňony True d´Fer a Takamaka patří kaňon Bras Magasin k nejhezčím ale současně i nejobávanějším na ostrově".

Přijměte pozvání na poutavé vyprávění, od 15 hodin v Domě přírody Moravského krasu.

reunion2

reunion3

Zájemci z řad účastníků setkání mohou vyzkoušet průstup jeskynní speleo - feráty "Dobrodružství" v Moravském krasu, zajišťovaný společností Speleoart. Jako bonus SLEVA 10% na vstupy 16.- 17.1. 2016. Objednávky vstupů na info@speleoart.cz. Pro získání slevy uveďte do objednávky pozn.: "RUN".

(Text a foto: Speleoart)

Před promítáním je možná prohlídka interaktivní expozice o Moravském krasu v Domě přírody (doporučujeme si na ni vyhradit alespoň hodinu).

reuion_speleoart

Pozvánka ve formě plakátu ke stažení zde.