Nahoru

Výstava nebeských fotografií Jiřího Jirouška

Výstava nebeských fotografií Jiřího Jirouška

3. listopad 2021

Přípravy na výročí chráněné krajinné oblasti Český kras začínají. Přestože 50. výročí od vyhlášení CHKO Český kras připadá na duben roku 2022, ve Svatém Janu pod Skalou se otevřela v informačním středisku CHKO výstava nebeských fotografií Jiřího Jirouška nazvaná Český kras z ptačí perspektivy.

Jiří Jiroušek je zkušený fotograf, který své snímky pořizuje z motorového paraglidu prostřednictvím plnoformátové digitální zrcadlovky. Jeho fotografie mají okouzlující atmosféru výšek, ranních mlh či slunečních paprsků. Vernisáž výstavy je naplánována na 9. října 2021 od 15:00, samotná výstava potrvá až do května roku 2022.  Kromě fotografií bude výstava nabízet k nahlédnutí i řadu knižních publikací, na kterých se Jiří Jiroušek jako fotograf podílel. Jsou příkladem zajímavého a atraktivního propojení osvěty a propagace pozoruhodných míst naší krásné země.

Tetín (Jiří Jiroušek)

Při příležitosti vernisáže bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a destinační agenturou Berounsko. Tyto dvě organizace budou společně prosazovat osvětu ochrany přírody včetně udržitelného cestovního ruchu, rozvíjet činnost informačních středisek a domů přírody na území CHKO Český kras a CHKO Křivoklátsko a spolupracovat na dalších projektech, které souvisejí s ochranou přírody a turismem.

Vernisáž výstavy J. Jirouška