Nahoru

Výstava o vlčí ženě

Výstava o vlčí ženě

Termín: 16. května 2020 — 30. července 2020
Místo: Dům přírody Poodří, Bartošovice 146

Navštivte unikátní výstavu o „vlčí ženě“, spisovatelce, vynikající fotografce a uznávané expertce na vlky, která
je rodačkou z Ostravy-Poruby.

 

„Vlčí žena“ TANJA ASKANI, rozená Kovalská, žije od roku 1991 žije v Německu, kde pracuje v největším severoněmeckém zooparku Wildpark Lüneburger Heide.

Nastoupila zde jako profesionální sokolnice, brzy však přibrala do své péče vlky a už téměř čtvrt století se věnuje výhradně těmto šelmám. Splnila si tím svůj dávný sen.

Její schopnost empatie, respektu a nesobecké lásky k vlkům je enormní. Dokázala si s nimi vybudovat zcela zvláštní, silně emotivní vzájemný vztah. Své vlky vnímá jako citlivé, inteligentní jedince, kteří nemají krvelačnou povahu, ale řídí vlastními zákony, které nemohou přizpůsobovat těm našim. Stala se odbornicí, která svou praxí vyvrací mýty, provázející tato kontroverzní zvířata po celá staletí. O své práci píše knihy, pořádá přednášky a je častým hostem médií.

Vlčata přicházejí k Tanji Askani brzy po narození v beznadějném stavu z jiných zooparků. Ona jim zachrání život a pečuje o ně doma do doby, než jsou schopna přemístění do výběhu ve Wildparku. Zůstává pak s nimi v trvalém každodenním kontaktu.

Vystavené fotografie zachycují některé z okamžiků, které hovoří o mimořádném vztahu Tanji Askani k těmto fascinujícím zvířatům.

Během výstavy bude u nás k zakoupení její poslední kniha Vlčí stopy.

vlci stopy