Nahoru

Fotogalerie

V sobotu dne 13. června proběhla akce "Můří noc" nedaleko rozhledny Bolfánek u obce Chudenice.

O sobotním takřka letním večeru se sešlo na 36 zájemců o noční motýly. Po večerním výstupu na rozhlednu Bolfánek za pohledem na západ slunce se návštěvníci přesunuli na Karolíniny louky, kde se odehrávala akce Můří noc pod vedením Ing. Zdeňka Štěpánka z České společnosti entomologické a Společnosti pro ochranu motýlů. Účastníci se dozvěděli mnoho informací o životě tohoto hmyzu, jeho určování a lovu za účelem zjištění jeho výskytu a početnosti. Hlavní částí programu pak byla samotná ukázka odchytu na světlo. Návštěvnicí tak mohli vidět mnoho druhů nočních motýlů, z těch větších stojí za zmínku bourovec ostružiníkový a lišajové lipoví a boroví. Akce skončila v pozdních nočních hodinách.

Během této soboty také probíhal víkend otevřených zahrad (Národní přírodní památka Americká zahrada) s doprovodným programem v areálu Bolfánek pořádaný občanským sdružením Otisk (www.otisk.org), které umožnilo zdarma večerní výstup na zdejší rozhlednu.

Akci spolupořádali Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště Správa CHKO Český les, ZO ČSOP Sylva Lunae a Mezi lesy o. s.

 Kontakt: M. Jiran, tel.: 720 543 084