Nahoru

Z Mílova na Svatou Kateřinu

Z Mílova na Svatou Kateřinu

Termín: 23. května 2015
Místo: Přimda

V sobotu dne 23. května se od 9 hodin uskuteční exkurze zaměřená na přírodovědné, zeměpisné, kulturní a historické zajímavosti Českého lesa.

Sraz je před budovou Správy CHKO Český les (nám. Republiky 287, Přimda). Na programu bude místní květena a fauna, dochované památky (litinové kříže na hřbitově v Kateřině), připomínka velké kolowratské obory pro lesní zvěř, mostek u bývalé sklárny či historie dosídlení Kateřiny a Milířů (volyňští Češi). Hlavním průvodcem bude RNDr. Evžen Kůs ze ZOO Praha. Upozorňujeme návštěvníky, že trasa bude docela náročná. Nutné jsou dobré boty i do mokra. Vzhledem k pokročilejší době lze předpokládat výskyt klíšťat - doporučujeme repelent.

Popis trasy: Přimda, náměstí - rybník Béčko - Černý rybník (Kolowratský) - rybník U Mlýna - poté napojení na cestu směřující od Prokopce (Ovčí vrch) směrem na Milíře se zastavením na nové rozhledně - Svatá Kateřina (zastávka u kostela a na hřbitově) - přes Kateřinské Chalupy na hlavní silnici od Rozvadova s krátkým zastavením v místě bývalé sklárny (Frauenthal) a u rybníka Václavák (zde konec pro ty, kteří budou mít odvoz). Ostatní se vydají podél Václavského potoka zpět na Přimdu (délka k Václavskému rybníku cca 10 km).

Kontakt: M. Prokopová, tel.: 725 724 956