Nahoru

Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy

Sblížení Lidé a velké šelmy Šumavy

Termín: 11. ledna 2022 — 31. března 2022
Místo: Dům přírody Českého lesa

Výstava o návratu velkých šelem na Šumavu

Srdečně zveme čtenáře na putovní výstavu do Domu přírody v Klenčí pod Čerchovem, kterou připravilo Hnutí DUHA ve spolupráci s Muzeem Šumavy a Správou národního parku Šumava.
Návštěvníci se mohou těšit na rozsáhlou a kvalitní fotodokumentaci téměř půlstoletí dlouhého příběhu návratu velkých šelem na Šumavu. Díky ukázkám techniky a novým technologiím pro monitoring vzácných zvířat nahlédnou „pod ruku“ výzkumníkům, kteří se již 25 let zabývají jejich sledováním. Mapové infografiky ukážou, jak se rysi šířili v Pošumaví a představí zajímavé životními příběhy proslulých rysích tuláků, kteří se léta pohybují na česko-bavorsko-rakouském pomezí. Expozice přibližuje i aktuální stav velkých šelem a kočky divoké v České republice i jejich další osud v naší přírodě.
Na přípravě výstavy se podílely desítky ochranářů, zoologů, lesníků, myslivců a fotografů z ČR, Bavorska a Rakouska. Výstava tak nejen přibližuje místním lidem a návštěvníkům skrytý život rysů a vlků, ale sbližuje také aktéry návratu šelem a místní obyvatele. Ukazuje i důležitost mezinárodní spolupráce při ochraně a monitoringu těchto krásných, vzácných a užitečných zvířat.

Pro dětské návštěvníky je k výstavě připravený pracovní list.
Výstava bude k vidění během provozní doby v Domě přírody Českého lesa od 11. ledna do 31. března 2022. Vstup je volný.