Nahoru

Můří noc

Můří noc

Termín: 13. června 2015
Místo: Chudenice

V sobotu dne 13. června proběhne akce s názvem "Můří noc" u rozhledny Bolfánek nedaleko obce Chudenice (okres Klatovy).

Na programu je entomologická exkurze pod vedením Ing. Zdeňka Štěpánka (Česká společnost pro ochranu motýlů, Česká společnost entomologická) zaměřená na noční motýly, povídání o jejich životě a určování či například ukázka různých technik lovu za účelem zjištění jejich výskytu a početnosti. Jedná se o večerní/noční akci, kdy sraz účastníků je ve 20:00 u rozhledny Bolfánek a ve 20:30 před Zámkem Lázeň sv. Wolfganga. Odchyt nočního hmyzu bude probíhat za tmy na Karolíniných loukách nedaleko zastavení č. 2. naučné stezky Žďár.

Akce se koná za každého počasí. V případě deště bude náhradní varianta u rozhledny Bolfánek. Jelikož se jedná o noční akci, doporučujeme návštěvníkům vlastní dopravu - parkoviště u Zámku Lázeň).

Během této soboty bude také probíhat víkend otevřených zahrad (Národní přírodní památka Americká zahrada) s bohatým programem v areálu Bolfánek pořádaný občanským sdružením Otisk (www.otisk.org). Plánované je tedy i otevření rozhledy Bolfánek a zdejší restaurace do večerních/nočních hodin.

Akci spolupořádají Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště Správa CHKO Český les, ZO ČSOP Sylva Lunae a Mezi lesy o. s.

 kontakt: M. Jiran, tel.: 720 543 084