Nahoru

Zaostřeno na Jizerky: výstava fotografií z Jizerských hor

Zaostřeno na Jizerky: výstava fotografií z Jizerských hor

Termín: 2. července 2025 od 09:00 — 30. července 2025 do 17:00
Místo: Dolánky u Turnova 9, 511 01 Turnov

Přijměte pozvání na výstavu dalšího ročníku fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Výstava Vás provede krajinou skalních vyhlídek, křivolakých cest, hlubokých údolí, zurčivých potoků a tajemných rašelinišť.

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu Zaostřeno na Jizerky, která je k vidění v prostorách Domu přírody Českého ráje v Dolánkách u Turnova v termínu 2. – 30. 7. 2025. Nádherné fotky nás provedou krajinou skalních vyhlídek, křivolakých cest, hlubokých údolí, zurčivých potoků a tajemných rašelinišť, tedy Jizerskými horami a všemi jejich úžasnými zákoutími. Rozlohou je toto pohoří nevelké, ale plné kontrastů i rozmanitostí a to vše na výstavě uvidíte.

Daniel Cervan - Zelený kámen

Výstavy Zaostřeno na Jizerky představuje nejkrásnější snímky Jizerských hor. Vybírala je odborná porota ze 162 fotografií od 50 autorů, kteří se soutěže zúčastnili. Nakonec se do výstavní kolekce dostalo 35 snímků a jeden navíc vybrala široká veřejnost v rámci internetového hlasování, které probíhalo po celou dobu letních prázdnin. Ze 13 nejpovedenějších fotografií následně sestavila porota benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2025. Jeho prodej zahájila v říjnu Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody, která je pořadatelem soutěže. Výtěžek z prodeje kalendáře putuje na výsadbu druhově i věkově rozmanitých lesů, které jsou nezbytné pro jejich dlouhodobou a udržitelnou existenci.

TERMÍN
  • 2. - 30. července 2025
  • ÚTERÝ - NEDĚLE od 9:00 do 17:00
MÍSTO

Dům přírody Českého ráje, Dolánky u Turnova 9, 511 01 Turnov, https://mapy.cz/s/pomezobale 

CENA

Vstupné na výstavu je zdarma. V prostoru výstavy bude umístěna kasička pro dobrovolný příspěvek na projekty pomáhající přírodě, např. záchranu cenných rašelinišť, výsadbu druhově i věkově rozmanitých lesů či vybudování kvalitní návštěvnické infrastruktury v Jizerských horách.

Zaostřeno na Jizerky 2025