Nahoru

Vítání ptačího zpěvu v Popovicích

Vítání ptačího zpěvu v Popovicích, Ledňáček

Termín: 5. května 2019 od 09:00 do 12:00

Při nedělní krátké vycházce budete moci nejen pozorovat ptáky v přírodě a vyslechnout si odborný výklad, ale také se zúčastnit ukázky jejich odchytu a kroužkování. Trasa povede podél Litavky k rybníku Měráku a zpět do Králova Dvora.

Sraz u dětského hřiště v Králově dvoře – Popovicích

Souřadnice 49.9301006N, 14.0178164E

Čas 9 : 00

Při nedělní krátké vycházce budete moci nejen pozorovat ptáky v přírodě a vyslechnout si odborný výklad, ale také se zúčastnit ukázky jejich odchytu a kroužkování. Trasa povede podél Litavky k rybníku Měráku a zpět do Králova Dvora. Při pozorování ptáků budou účastníci seznámeni také s historií a úlohou rybníků v krajině.

Účastníci exkurze, kteří chodí často do přírody, pozorují různé druhy rostlin či živočichů a mají zájem „mapovat přírodu“ se zde mohou dozvědět o projektu a aplikaci BioLog, která byla vytvořena pro zájemce o přírodu a slouží jako digitální zápisník pozorování fauny a flóry na území ČR.

Akce navazuje na tradici, která vznikla v roce 1983 v Birminghamu. U nás jí od roku 1992 organizuje Česká společnost ornitologická na stovce míst po celé republice.

Hlavní myšlenkou akce je přivítat jaro a také propagovat ochranu ptáků a přírody.

Další informace o Vítání ptačího zpěvu najdete také na stránkách České společnosti ornitologické:

http://www.birdlife.cz/co-delame/akce-pro-verejnost/vitani-ptaciho-zpevu/

Účastníci exkurze, kteří chodí často do přírody, pozorují různé druhy rostlin či živočichů a mají zájem „mapovat přírodu“ se zde mohou dozvědět o projektu BioLog a praktické zkušenosti s používáním stejnojmenné aplikace, která byla vytvořena pro zájemce o přírodu a slouží jako digitální zápisník pozorování fauny a flóry na území ČR.

Exkurzí Vás provedou přírodovědci František Pojer a Emil Šnaidauf.

Ukázku odchytu a kroužkování ptáků zajišťuje zoolog Jaroslav Veselý.

Exkurze je neplacená a není třeba se přihlašovat, jen přijít.

Pozvánka    říčka Litavka  Ťuhýk