Nahoru

Výstava Cesty české vědy

Výstava Cesty české vědy

Termín: 15. dubna 2023 — 21. července 2023

Na výstavě se seznámíte s málo známými, přesto však poutavými dějinami přírodních věd. Výstava Cesty české vědy přibližuje příběhy vědeckého poznání zasazené do míst, kde se odehrávaly. Prostřednictvím dvanácti stanovišť návštěvníci nahlédnou do minulosti geografie, botaniky, geologie, astronomie či genetiky. 

a

Na výstavě chceme ukázat dějiny vědy nejen jako očekávanou sérii dat narození a úmrtí slavných osobností či výčet objevů, ale spíše jako komplexní síť informací, kterou lze propojit s krajinou a jejím poznáváním,“ vysvětluje jedna z autorek projektu Michaela Nohejlová Zemková z Karlovy univerzity.

Výstava je k vidění od 15. dubna do 21. července 2023 v Domě přírody Žďárských vrchů. Nachází se v přilehlé stodole a je třeba si vyžádat  na recepci klíč. 

VERNISÁŽ PROBĚHNE 15.4. VE 14h. Můžete se těšit na komentované prohlídky autorů výstavy, odvážní mohou ochutnat trilobita.

Školám nabízíme návštěvu výstavy Cesty České vědy s komentářem.

Návštěvu výstavy doporučujeme zejména studentům středních škol a posledních ročníků základních škol (zařaditelné v rámci RVP do oblastí Člověk a společnost, Člověk a příroda).

Časovou dotaci návštěvy výstavy odhadujeme na 45 – 60 minut

Cena programu je 50,- Kč za žáka, pedagogický doprovod zdarma.

Leták ke stažení zde.

podpořeno na Kudy z nudy

logo kudy z nudy

a Korunou Vysočiny

Logo_KV_člen

IMG-1688 

e

fhgml