Nahoru

Záchranné projekty Zoologické a botanické zahrady Plzeň

Záchranné projekty Zoologické a botanické zahrady Plzeň

Termín: 3. května 2022 od 08:00 — 30. června 2022 do 16:00
Místo: AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les, Hlavní 504, Mariánské Lázně

Zveme na výstavu k záchranným projektům Zoologické a botanické zahrady města Plzeň v objektu Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, regionálního pracoviště Správa CHKO Slavkovský les v Mariánských Lázních.

Zoologická a botanická zahrada města Plzeň podporuje záchranné projekty od roku 2006. Pomáhá jak doma za humny, tak venku za hranicemi. Přijďte se podívat na výstavu o projektech, které zahrada právě teď řeší a jak pomáhá chránit přírodu.

odchov zoborožce Waldenova_2019

Talarak, zoborožec Waldenův je endemický druh Filipín. Na ostrově Negros se nachází Záchranné centrum, které se snaží o jeho záchranu. Hlavní příčinou ohrožení filipínských druhů je silné odlesňování ostrovů a nezákonný lov zvířat pro obchodování a pochoutky na trhu. Plzeňská zologická zahrada podporuje činnost tohoto centra od roku 2008.

 

Plakát_výstava

Výstava se koná v zasedací místnosti  a je přístupná každý pracovní den od 8 hodin do 16 hodin až do 30. června 2022.

Vstup na výstavu je zdarma. 

David, samec chřástala polního s vysílačkou

Zoologická a botanická zahrada města Plzeň byla nositelem společného česko-německého výzkumného projektu satelitní telemetrie chřástala polního. Samec David, označený satelitním vysílačem se po posekání luk v červnu 2013, vydal až k Baltu a zpět do České republiky na Broumovsko.

 

Na výstavě si můžete zasoutěžit o ceny ze Zoologické a botanické zahrady města Plzeň. Losování výherců cen proběhne 24. 6. 2022.

Kviz_vyzva