Nahoru

Za kouzelnými loukami Bílých Karpat

Za kouzelnými loukami Bílých Karpat

Termín: 16. května 2015 od 09:30 do 16:00
Místo: Lučina - Tvarožná Lhota

Baví vás poznávat přírodu? Rádi byste sami či se svými blízkými strávili jarní víkendový den obohacujícím způsobem? Vydejte se za zajímavými zážitky přímo do terénu. Stačí si obou dobré boty, na cestu přibalit svačinu, dostatek vody a vyrazit na přírodovědeckou exkurzi: Za kouzelnými loukami Bílých Karpat.    

Výprava je určena pro každého, dospělé i děti, kteří mají chuť poznat pozoruhodná místa české přírody a něco zajímavého se o nich dozvědět. „ Chceme lidem ukázat zajímavé přírodní lokality, které se často nečekaně nacházejí přímo v jejich blízkém sousedství. Exkurzi povedou dva odborníci, znalci dané přírodní lokality, kteří budou rádi odpovídat i na průběžné dotazy účastníků výpravy, “ zve na výpravu Eva Cepáková z odborné organizace Beleco, která exkurze pořádá v rámci projektu Příběhy české přírody. Exkurze je pro účastníky bezplatná a je pořádaná díky podpoře grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Vypravte se s námi do jedinečných květnatých luk. Karpatské louky v sobě skrývají bohatství velmi vzácných druhů rostlin, včetně orchideí, které lákají mnoho druhů motýlů a jiných zástupců hmyzu. Exkurzí vás provedenou dva odborníci, znalci daného území. „ Poznáte přírodní bohatství míst, která patří k nejcennějším lučním biotopům Evropy,“ láká na exkurzi Ondřej Konvička, zoolog a průvodce exkurze.

Sraz: v 9:30 hod. na parkovišti pod hrází přehrady Lučina (osada Lučina, poblíž obcí Radějov a Tvarožná Lhota) Trasa je dlouhá kolem 17 km. Akce je bezplatná.

Více informací na: 775 198 118 (Ondřej Konvička) nebo na www.beleco.cz

Registrace na akci na: eva.cepakova@beleco.cz do 13. května 201