Nahoru

Za motýly a vzácnou květenou na Valečské lemy

Za motýly a vzácnou květenou na Valečské lemy

30. červenec 2019

Motýlobraní ve Valči

Také v srpnu CHKO Slavkovský les nabízí návštěvníkům možnost poznat další kout našeho regionu v rámci cyklu přírodovědných akcí “Pojďte s námi do přírody!”. V sobotu 10. srpna 2019 od 10:00 se koná exkurze do přírodní památky Valečské lemy.    

Vycházka druhou srpnovou sobotu (10. června), jež povede Přemysl Tájek ze Správy CHKO, bude směřovat do botanicky i zoologicky cenného území okolí Valče v Doupovských horách. Sraz účastníků je u informačního centra a kavárny Prádelna v zámeckém parku zámku Valeč. Přemysl Tájek říká: “Valeč je vlastně pomyslná brána do území Doupova… Bude to fyzicky nenáročná exkurze na jedny z nejhezčích a nejzachovalejších suchých trávníků v Doupovských horách. Za hezkého počasí zde očekávám přes 25 druhů denních motýlů.” Motýli budou nejen k vidění z dálky, ale účastníci si je budou moci prohlédnout přímo v ruce či zkusit samy ulovit. “Odchytíme je do entomologické síťky a po jejich představení je pak zase vypustíme na svobodu. Ale i za nepřízně počasí bude co ukazovat, území je totiž významnou botanickou lokalitou,” dodává průvodce. Nakonec ještě upozorňuje s ohledem na své zkušenosti: “V případě slunečného počasí přijde velmi vhod pokrývka hlavy. Pro děti pak doporučuju rozhodně oblečení a obuv zabraňující poškrábání od křovin.” Exkurze je pořádaná ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, zámek Valeč v Čechách a vstup na ni je zdarma.

Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro Vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu se můžete letos v průběhu roku těšit na téměř 100 výprav za poznáním přírodních zajímavostí západních Čech.